0 800 307 555
0 800 307 555

Мільйонами викинутих після свят ялинок можна рік опалювати тисячі будинків, підрахували в Данії

Світ
428
Викинуті датчанами після різдвяних свят ялинки можуть стати важливим джерелом енергії, якщо їх перетворити на деревні стружки. Підраховано, що після різдвяних свят на вулицях опиняться приблизно 1,5 мільйона ялинок, які потім відвозять сміттєвози. Але ця деревина могла б принести користь і після 24 грудня.
Вміст потенційної енергії в цих ялинках настільки великий, що вони могли б опалювати 3000 стандартних будинків протягом цілого року, показують розрахунки Управління комунального господарства Данії. “Ялинки являють собою цінний енергетичний ресурс, і ми можемо взяти з них більшу вигоду”, – стверджує представник Управління преси Серен Шмітт Томсен.
Якщо вважати, що середня висота ялинки – 1,5 метра, а вага – 11,5 кг, то в цій кількості деревини, за його словами, при десятипроцентній вологості міститься приблизно 129 МДж енергії. Іншими словами, з неї можна отримати 54 тисячі МВт/год електроенергії, якщо використовувати як плитки в опалювальних установках.
Так званий стандартний будинок площею 130 кв. метрів щорічно споживає 18,1 МВт/год електроенергії. Це означає, що майже 3 тисячі таких будинків можуть опалюватися протягом цілого року тільки одними викинутими різдвяними ялинками, навіть якщо значну частину їхньої маси складають голки і невеликі гілки.
У Данії є 100431 опалювальна установка, яка повністю або частково використовує як паливо деревні стружки.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас