2992
Листопад може стати найбільш провальним місяцем для ринку нерухомості в Україні - ріелтори
— Нерухомість
Зі слів експертів, листопад може стати найбільш провальним місяцем для ринку нерухомості в 2013 році. “Є агентства нерухомості, до яких після 1 числа не надходило взагалі жодного телефонного дзвінка від покупців нерухомості”, – повідомив президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов.
Цю інформацію підтвердили і самі ріелтори. “Такого занепаду, як цього місяця, на ринку нерухомості не було давно, – зазначив директор АН “Брок-ріелті” Дмитро Корчев . – Люди вичікують. Рятує лише одне: до 1 лютого 2014 Кабмін дозволив здійснювати купівлю-продаж квартир зі старими оцінками. З ними ми і працюємо, за новою оцінкою не уклали ще жодної угоди”. Зазначимо, в Україні з 1 листопада набули чинності нові правила здійснення угод з купівлі-продажу нерухомості. Тепер її власникам потрібно проводити оцінку вартості квадратних метрів у спеціально сертифікованих у Фонді держмайна оцінювачів . Саме з суми оцінки, а не угоди, з початку цього місяця стягуються податки при продажу нерухомості. Обов’язкова оцінка стала другим за цю осінь нововведенням на ринку нерухомості: з 1 вересня почали діяти обмеження максимально припустимих сум готівкових розрахунків в 150 тис. грн., пишуть “Вести”.
“Все це не могло не відбитися на нашій галузі. У серпні, перед введенням нацбанківського обмеження, на ринку нерухомості був сплеск, за яким у вересні настало затишшя. З другої половини жовтня українці знову стали поспішати завершити операції (або хоча б провести оцінку) до введення обов’язкової оцінки. А зараз знову спад – в листопаді попит на нерухомість впав практично на 20%. Хоча традиційно у вересні-грудні кожного року кількість угод збільшується, цієї осені активність впала приблизно на чверть”, – заявив засновник ріелторської компанії “Золоті ворота” Олексій Холмецький. Експерти кажуть, що українців насторожує неясність, пов’язана з новими правилами, а також з розміром комісій оцінювачів . “Єдина ж незручність, з якою зараз стикаємося – це тривалість укладання угод. Якщо раніше можна було домовитися з оцінною компанією і оформити купівлю-продаж квартири за 1-2 дні, то зараз на це може піти близько 7-8 днів. Через те, що довго доводиться чекати підтвердження від Фонду держмайна (про те, що оцінка внесена до його реєстру). Ми сподіваємося, що з часом процедура відшліфується і займатиме менше часу”, – сказала директор АН “СІ -інформ” Олена Злидень.
“Ми частіше працюємо з оцінками, які були вироблені до 1 листопада, – повідомив Роман Труш, директор АН “Ріелті Ужгород”. – У нас також вже було кілька угод за новими правилами оцінки. Не можу сказати, що з комп’ютерною програмою були проблеми, крім того, що процедура стала більш тривалою за часом. Ціна такої оцінки виявилася близько 300 грн. Не виключено, що в лютому, коли угоди за старими оцінками вже будуть недійсні, вартість обов’язкової оцінки переглянуть. Можливо вона перевищить 1 тис. грн”.
За матеріалами: Вісті
Поділитися новиною