Агентство національної безпеки США визнало - воно збирало інформацію "невідповідним чином"
— Світ
336
Представники Агентства національної безпеки США /АНБ/ повідомляли суду про допущені ними порушення під час збору розвідувальної інформації і обіцяли вжити заходів щодо запобігання подібних помилок у майбутньому. Про це свідчать документи, які американська адміністрація розсекретила в понеділок.
Мова йде про більш ніж 1 тис. сторінок судових протоколів, які відносяться до 2009 року. У них відзначається, що АНБ після численних запевнень про дотримання встановлених судом правил, нарешті, визнало, що збирало необхідні матеріали невідповідним чином. В одному з випадків, зокрема, говорилося, що порушення були викликані “поганим управлінням, недостатнім контролем і упущеннями у внутрішніх процедурах перевірки”. У тому ж 2009 році суддя секретного суду Джон Бейтс заявив, що “фахівці, які відповідали за здійснення контролю в АНБ, не виконували свої функції ефективно”.
Як зазначають експерти, адміністрація президента Барака Обами розсекретила нову порцію документів у рамках кампанії, націленої на підтримку своїх юридичних повноважень зі збирання даних про телефонні дзвінки на території країни. Примітно, що раніше в той же день Верховний суд США оголосив, що не стане розглядати законність постанови спеціальної секретної судової присутності у справах розвідки, яка відкрила АНБ доступ до баз даних компанії Verizon Communications про телефонні переговори її клієнтів.
За матеріалами: ІТАР-ТАСС
Поділитися новиною
