10265
Після танення льодів затопить половину Америки та Європи - вчені створили карту (ФОТО)
— Технології&Авто
Автори журналу National Geographic прорахували всі можливі наслідки глобального потепління. Порахувавши, що під дією високих температур весь лід, який сьогодні є на планеті, розтане, вчені створили інтерактивну карту, на якій наочно показали сценарії розвитку подій для кожного з континентів.
У разі танення льодів, за словами вчених, рівень моря на Землі підніметься приблизно на 65 метрів. У результаті середня температура на планеті зросте з 14 до 26 градусів.
Через потепління багато відомих пам’яток Європи також будуть знищені. Зникнуть Лондон, Венеція. Під водою опиняться Нідерланди і велика частина Данії.
Підвищення рівня води також торкнеться України – Херсонська, Миколаївська та Одеська області, судячи з карти, будуть затоплені, а Крим стане островом.
У Єгипті в результаті підвищення рівня води в Середземному морі “заболоченими” виявляться древній міста Олександрія і Каїр.
Екологи кажуть, що процес танення льодів залежить від ряду факторів. Серед них швидкість збільшення концентрації парникових газів в атмосфері та інші. Втім, National Geographic попереджає, що сильно лякатися поки не варто. Процес танення льодів відстежують фахівці з усього світу. За їх підрахунками, для того, щоб весь лід на Землі розтанув, знадобиться близько п’яти тисячоліть.
Нагадаємо, вчені вважають, що максимум глобального потепління найближчим часом припаде на 2013-2014 роки через сильну сонячну активність.
Космічні спостереження протягом останніх 30 років доводять енергетичний дисбаланс Землі. Поточна оцінка глобального дисбалансу складає +0,5 ± 0,26 Вт/м2. Це свідчить про те, що Земля отримує від Сонця енергії більше, ніж її випромінює в космічний простір, тобто йде нагрівання нашої планети, в основному приховане, що реалізується в збільшенні теплоутримання Світового океану.
З 1980 року по 2010 рік потепління спостерігалося у всіх широтах, однак найбільш значне зростання температури було зафіксоване в північних широтах. Там температура зросла на один градус, тоді як в інших регіонах – на 0,6 градуса Цельсія. Враховуючи наростаючу активність Сонця, наступний максимум глобального потепління слід очікувати в 2013-2014 роки.
16 вересня 2012 був досягнутий абсолютний мінімум покриття морськими льодами Арктики – 3,4 мільйона квадратних кілометрів. Це значення виявилося на 760 тисяч квадратних кілометрів менше, ніж мінімум, досягнутий 18 вересня 2007 р.
За матеріалами: Дзеркало Тижня
Поділитися новиною