1092
Майже революція: ЄС серйозно обмежить високочастотних трейдерів
— Фондовий ринок
Європарламент зміг досягти компромісу по тексту законопроекту, що регулює високочастотну торгівлю на європейських майданчиках, з представниками національних урядів. Влада має намір обмежити мінімальний розмір кроку, з яким може змінюватися ціна.
Подібні пропозиції міститися у проекті, розробленому представниками Литви, до якої цього року перейшло президентство в ЄС. Розмір тика, тобто мінімального значення, на яке може змінитися вартість будь-якого активу, дуже важлива в високочастотній торгівлі, де спеціальні програми, запущені найчастіше безпосередньо на біржових серверах, виставляють і миттєво скасовують ордери на покупку або продаж, намагаючись таким чином “просвітити” ринок і отримати більш чітке уявлення, куди може попрямувати ціна найближчим часом.
Для роботи таких алгоритмів достатньо мінімальної зміни ціни. І чим більше знаків після коми у котируванні, тим ширше простір для високочастотних торгових роботів, які зараз оперують сотими і тисячними частками цента.
Ще один спосіб убезпечити учасників ринку від різких обвалів, подібних травневму струсу 2010 р., коли індекс Dow Jones за 5 хвилин втратив майже 1 тис. пунктів, – змусити трейдерів розкрити регуляторам свої торгові стратегії. Європарламент може зобов’язати трейдерів здавати свої алгоритми на перевірку, перш ніж їх допустять до ринку. Регулятори просимулюють кілька ринкових ситуацій і подивляться, як поводитиметься алгоритм.
Заходи з регулювання високочастотної торгівлі – частина більш широкої програми реформ європейського фінансового сектора, запропонованої єврокомісаром з фінансових служб Мішелем Барньє. У неї також входять заходи з переведення торгівлі складними фінансовими інструментами з приватних майданчиків на ліцензовані біржі та пропозиції, що обмежують спекуляції на сировинних ринках.
Щоб набути сили закону, проект повинен пройти голосування в Європарламенті, а потім документ мають ратифікувати 28 парламентів країн, що входять в ЄС.
За матеріалами: Вєсті Економіка
Поділитися новиною