7994
Ціни на нерухомість "сходять з розуму по всьому світу", окрім Росії
— Нерухомість
Схоже, в Європі і США ціни на нерухомість стали рости докризовими темпами. Про це свідчать новини закордонної преси. Так, у США на продаж виставлено квартиру на Манхеттені. У неї не тільки рекордна площа (5,7 тис. кв. м), але і ціна пропозиції – 130 млн доларів (4,1 млрд рублів). У цьому розкішному пентхаусі, крім негабаритних розмірів спальні, обладнаний навіть кінотеатр IMAX, є винний погріб, 20-метровий басейн і спа-центр.
Зазначимо, до кризи 2007-2008 років з цінниками вище 100 млн доларів продавалися виключно будинки й маєтки. Квартири, нехай навіть і в ультра-преміальних локаціях, коштували на порядок дешевше. Сьогодні ж в списку десяти найдорожчих об’єктів нерухомості, виставлених на продаж у США, п’ять пропозицій припадає на квартири в Нью-Йорку.
Друга новина, яка говорить про можливе божевілля на ринку нерухомості, днями прийшла з Лондона. У столиці Великобританії середня вартість домоволодіння переступила психологічний рубіж в 500 тис. фунтів (26,2 млн рублів). Про це пише газета The Evening Standard з посиланням на лондонський Центр досліджень економіки і бізнесу (CEBR). У дослідженні йдеться, що ціни на житло в Лондоні неухильно ростуть з початку літа 2009 року, коли Банк Англії знизив процентну ставку до рекордно низького рівня в 0,5 процентних пункту. У CEBR прогнозують, що середні ціни на домоволодіння в Лондоні складуть близько 566 тис. фунтів (29,7 тис. рублів) до 2018 року.
А що ж у Росії? У Росії стабільність. Ні, звичайно, і тут є свої цінові рекорди. Ми писали, наприклад, про появу на ринку оренди житла в Москві пропозиції за 70 тис. доларів (2,2 млн рублів) на місяць. Лишень вдумайтеся: щомісячна вартість оренди такої квартири дорівнює вартості при купівлі однокімнатної квартири у всіх, крім Москви, містах Росії. Але це елітний ринок, який, як відомо, зростає незалежно від економічної кон’юнктури. Інша справа – ринок масового житла, де зростання або падіння цін вже довго тримається біля нуля.
Так, за даними інформаційно-аналітичного центру “Пересвет-Инвест” у серпні 2013 р. середня ціна квадратного метра на новобудови в Підмосков’ї – найбільш динамічному регіоні Росії – склала 72,6 тис. рублів за 1 кв. м. У порівнянні з даними липня ціна “квадрата” знизилася на 0,9%. За рік же середній рівень ціни квадратного метра в рублях збільшився незначно – на 1,6%.
Більше того, аналітики російського ринку нерухомості заговорили і про можливе більш глибоке падіння цін на житло. “Загострення кризи може “скинути” ціни на 20-25%”, – такий песимістичний прогноз цін на житло в Московському регіоні керівника аналітичного центру “Індикатори ринку нерухомості” Олега Репченка наводить “Российская газета”. Правда, це найгірший сценарій. За словами експерта, найбільш ймовірно, що ціни “будуть топтатися на місці”. “Якщо не буде ніяких потрясінь і ситуація поступово налагодиться, ми побачимо помірний висхідний тренд на рівні інфляції або трохи вище. Близько 10% зростання на рік”, – прогнозує Олег Репченко на сторінках урядового видання.
За матеріалами: РБК
Поділитися новиною