Україна хоче виміняти ректора-втікача у США — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна хоче виміняти ректора-втікача у США

Кримінал
1358
Незважаючи на відсутність договору про екстрадицію між Україною і США, українська Генпрокуратура направить американським колегам клопотання про видачу колишнього ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника. Як повідомили в прес-службі Генпрокуратури в понеділок, Генпрокуратура направила міжнародно-правове доручення про проведення низки слідчих дій з Мельником на території США.
У прес-службі розповіли, що у міжнародно-правовому дорученні Генпрокуратура просить американських колег надати інформацію, за якими документами екс-ректор перетнув кордон, на яких підставах в даний час він знаходиться в США. Також українська сторона просить допомоги у проведенні низки слідчих дій на території США.
У відомстві нагадали, що Україна не має права направляти в США екстрадиційний запит на видачу Мельника, оскільки відсутній міжнародний документ, що регламентує екстрадицію. Разом з тим, у прес-службі підкреслили, що Генпрокуратура України проситиме про видачу екс-ректора на інших підставах.
“Незважаючи на відсутність договору про екстрадицію, наступним кроком стане клопотання про видачу Мельника Україні на умовах взаємності”, – розповіли у відомстві. При цьому в Генпрокуратурі не уточнили, коли саме буде спрямовано це прохання і які умови в ньому будуть обумовлені.
Нагадаємо, 9 серпня стало відомо, що Мельник зник з-під домашнього арешту, позбувшись від електронного браслета. МВС оголосило його у всеукраїнський розшук. 14 серпня він був оголошений в міжнародний розшук по лінії Інтерполу.
27 серпня міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко повідомив, що встановлено місцезнаходження Петра Мельника, йде підготовка до його затримання і подальшої екстрадиції на територію країни. При цьому глава МВС не уточнив, в якій країні планується затримання Мельника.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас