Росіяни лідирують серед покупців турецької нерухомості


Росіяни лідирують серед покупців турецької нерухомості

За даними Міністерства навколишнього середовища та міського планування Туреччини, в перші шість місяців 2013 року продажі нерухомості іноземцям подвоїлися в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

У першому півріччі 2013 року іноземці купили на турецькому ринку 7145 об’єктів нерухомості, в той час як з січня по червень 2012 року цей показник склав тільки 3 107. На думку експертів, на зміні рівня продажів позначається скасування «принципу взаємності». Це залучило покупців з арабських країн і Південно-Східної Азії.

З січня по червень 2013 року в Туреччині купили житло вихідці з 88 країн, а роком раніше на місцем ринку було представлено 55 держав. У поточному році найбільший попит спостерігався з боку росіян: на їхню користь укладено 1388 угод. Далі з великим відставанням йшли британці та німці: 720 і 653 об’єкти відповідно.

Зросла активність покупців з Близького Сходу, які ще торік утримувалися від придбання нерухомості в Туреччині. Тепер же за перші шість місяців 2013 року вони купили 1040 об’єктів.

Загальна вартість нерухомості, придбаної іноземцями в Туреччині, в 2012 році склала 2,6 млрд дол. У I кварталі 2013 р. цей показник досяг позначки в 720 млн дол. До кінця року турецький уряд сподівається подолати межу в 3 млрд.

На думку ріелторів агентства Spot Blue, попит на місцеву нерухомість росте також за рахунок туристичного потоку. Серед найпопулярніших курортних регіонів – Аланья і Анталья. У 2013 на південно-турецьких узбережжях очікується рекордна кількість відпочиваючих, головним чином через збільшення кількості рейсів зі Східної Європи, прийнятих аеропортом міста Газіпаша.

Чимало туристів, котрі відвідали Аланью і Анталью, згодом купують тут нерухомість. Особливим попитом користується житло в закритих комплексах зі спільним басейном, а також в пішій доступності від пляжу. Вартість однокімнатних квартир у таких поселеннях починається від 46,5 тис. євро. В елітних комплексах подібна нерухомість коштує від 55,5 тис. євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua