Видобуток нафти в США збільшився до максимуму з 1989 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Видобуток нафти в США збільшився до максимуму з 1989 року

Енергетика
286
Добовий видобуток нафти в США за тиждень з 31 серпня по 6 вересня склав 7,745 мільйона барелів. Як випливає з даних на сайті Управління енергетичної інформації США (EIA), це максимальний рівень з 1989 року.
Темпи зростання нафтовидобутку в США істотно прискорилися в останні два роки. Зокрема, в серпні 2011 року добовий обсяг видобутку становив у середньому близько 5,6 мільйона барелів, тобто з цього часу виробництво сировини збільшилося майже на 40 відсотків. Для порівняння, у 2010-2011 роках видобуток збільшився всього на шість відсотків. Незважаючи на зростання видобутку, США продовжують імпорт сировини, проте його обсяги скорочуються. У липні цього року обсяг закупівель нафти впав до 7,7 мільйона барелів на добу – мінімального рівня за 17 років.
Для порівняння, в Росії в серпні середньодобовий видобуток нафти становив 10,516 мільйона барелів на добу, що є рекордом з кінця 80-х років. Ще один з найбільших виробників нафти Саудівська Аравія, за даними ОПЕК, також збільшила видобуток. У серпні обсяги виробництва сировини в арабській країні склали в середньому 10,2 мільйона барелів на добу; це найвищий рівень видобутку з 1980 року.
Виробники, орієнтовані на зовнішній ринок, наростили обсяги на тлі спаду видобутку в Лівії, яка є одним з найбільших постачальників високоякісної нафти на європейський ринок. На початку вересня Лівія скоротила видобуток в 15 разів через страйк працівників сировинної галузі – робітники заблокували нафтові порти і термінали на знак протесту проти корупції. Влада пояснює їхні дії наміром налагодити збут сировини на «чорному» ринку.
Різке зростання видобутку нафти в останні роки в США пов’язують зі «сланцевою революцією» – бурхливим розвитком видобутку нафти і газу з сланцевих порід. Нетрадиційні види палива, як очікується, дозволять США стати найбільшим виробником нафти в світі до 2020 року.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас