Найшла коса на камінь: суд США закрив справу Тимошенко проти Фірташа — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Найшла коса на камінь: суд США закрив справу Тимошенко проти Фірташа

Кримінал
1172
Федеральний суд Нью-Йорка завершив справу за позовом екс-прем’єра України Юлії Тимошенко до ряду фізичних і юридичних осіб з України та США, в тому числі трейдера RosUkrEnergo (RUE) і одного з його власників Дмитра Фірташа.
“Суд, відхиливши претензії позивача до всіх відповідачів, які були повідомлені про подачу позову, будучи сповіщений про те, що залишилися відповідачі які не отримали повідомлень, постановив закрити дану справу… з правом знову відкрити дану справу протягом 60 днів”, – зазначено в документі суду, який є у розпорядженні РІА Новини.
Нагадаємо, що позов був направлений у квітні 2011 року до RUE. Пізніше список відповідачів було розширено – до нього потрапили, в загальній складності, десять громадян України. В основному, це чиновники різного рівня, а також зареєстровані в США фірми і американські громадяни, серед яких політтехнолог нинішнього президента України Пол Манафорт.
 
Тимошенко звинувачувала Фірташа у шахрайстві, порушенні прав людини і вимаганні. За її словами, між трейдером і компанією Нафтогаз України в ході процесу в Стокгольмському арбітражі, за підсумками якого RUE отримала 12,1 млрд кубометрів газу, мала місце змова. Американські фірми, з точки зору Тимошенко, використовувалися Фірташем для відмивання грошей, а також у схемах для укриття хабарів, які передавалися українським чиновникам, зазначено у позовній заяві.
Додамо, що RUE поряд з “американською” частиною відповідачів, серед яких, крім Манафорта, вказаний Бред Заксон, названий в судових документах помічником Фірташа, а також ряд компаній – CMZ Ventures, Dynamic Group, Barbara Ann Holdings звернулися до суду з прохання про відхилення позову в квітні 2012 року.
Вони вказали, що позов не підлягає розгляду в Нью-Йоркському суді, підкресливши політичний елемент претензій. Клопотання було схвалено у березні цього року.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас