Іспанське дно: в Барселоні, на Коста-Браві й у Марбельї ціни на нерухомість впали на 20-50%


Іспанське дно: в Барселоні, на Коста-Браві й у Марбельї ціни на нерухомість впали на 20-50%

До покупців повертається впевненість у надійності ринку Іспанії. Так вважають експерти агентства нерухомості Lucas Fox – іспанського представництва міжнародної компанії Knight Frank. Експерти відзначають, що падіння цін на нерухомість в Іспанії сповільнилося, в результаті чого інвестори очікують зрушень на ринку.

Звіт, підготовлений агентством, показує , що на популярних курортах з початку кризи 2006-2007 років ціни знизилися до 50%.

За першу половину 2013 року в Барселоні, на Коста- Браві й у Марбельї ціни впали на величину від 20 до 50%. За оцінками Red Fox, в багатьох регіонах ціни вже досягли найнижчої позначки або близькі до неї.

Напередодні «дна» зростають продажі нерухомості. Наприклад, в Барселоні обсяг продажів з січня по травень 2013 склав на 13,5 % більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Крім того, слідом за прийняттям закону, згідно з яким неєвропейські громадяни, котрі купили іспанську нерухомість не дешевше 500 тис. євро, отримають дозвіл на проживання, збільшилася кількість запитів від російських, індійських, китайських і американських покупців.

Особливо добре продається елітне житло, в першу чергу в Барселоні, на Ібіці і Майорці , де середня вартість нерухомості, проданої агентством Lucas Fox за першу половину 2013 року, перевищує 1 млн євро. На цих ринках як і раніше найбільш активні закордонні інвестори.

У першій половині 2013 року Майорка була найпопулярнішим курортом Іспанії. Багато британських і скандинавські покупці повернулися на ринки Майорки і Ібіци, де ціни залишилися конкурентоспроможними і збільшилося число європейських покупців у віці від 30 до 40 років.

Як зазначає Олександр Воган, співзасновник агентства Lucas Fox, у першому півріччі 2013 ринок нерухомості в престижних районах країни продовжував відновлюватися. У всіх регіонах, досліджених компанією, число пропозицій і зроблених угод з продажу житла збільшилося в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року.

Іспанія залишається ринком покупця, навіть незважаючи на те , що елітна нерухомість продається на 20-30 % дешевше пікового рівня , а продавці згодні торгуватися. «Ми сподіваємося , що продавці і далі будуть готові знижувати ціну пропозиції відповідно до очікуваннями покупців, і така тенденція протримається принаймні до кінця 2013 року або, можливо, наступні кілька років», – говорить Олександр Воган.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua