Samsung загрожує гігантський штраф - в $ 18,3 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Samsung загрожує гігантський штраф - в $ 18,3 млрд

Світ
1392
Єврокомісія вважає, що Samsung потрібно більше старатися, щоб зняти претензії щодо порушень антимонопольного законодавства. Корейська компанія надмірно активно використовує суди, щоб послабити конкуренцію з боку американців з Apple.
Якщо Samsung не вдасться розвіяти страхи єврочиновників, то на компанію може бути накладено штраф сумою 10% виручки, отриманої в 2012 – $ 18,3 млрд.
“Комісія підтверджує, що Samsung висунула ряд пропозицій. Комісія розглянула їх і попросила Samsung про більш істотні заходи”, – повідомив прес-секретар ЄС Джонатан Тодд. Корейці, з точки зору Єврокомісії, вимагають занадто високих ліцензійних виплат за використання патентів, що описують стандарти галузі, наприклад, системи бездротової передачі інформації.
Відзначимо, що аналогічні методи використовують і проти Samsung. В кінці серпня компанія поскаржилася в американську Комісію з міжнародної торгівлі. Samsung Electronics виступила з претензіями до шведської Ericsson в завищенні цін на подальше продовження двостороннього ліцензійного договору, перша версія якого закінчилася в 2007.
У свою чергу шведська компанія просить те ж саме відомство заборонити ввезення в США гаджетів Samsung Galaxy S III, Galaxy Note і Galaxy Tab 7.7, а також ряду інших девайсів компанії, аж до ряду телевізорів.
Ericsson направила скаргу на Samsung ще в грудні минулого року, заявивши, що південнокорейський виробник нелегально використовує ряд патентів Ericsson у своїх апаратах. Крім того, Ericsson направила два позови в техаський суд проти Samsung.
Вкажемо, що технології, на які Ericsson заявляє свої претензії, торакються серед іншого, бездротової передачі даних, обміну інформацією, а також стандартизованих протоколів – GSM, GPRS, EDGE, W-CDMA, LTE і 802.11 Wi-Fi.
У Ericsson підкреслюють, що такі технології – це патентовані розробки фірми, тому Samsung повинна виплачувати за право їх використовувати У свою чергу, корейці парирують, що зазначені патенти – це SEP, або Standards-essential patents, тому ліцензуватися вони повинні за недискримінаційними правилами.
Нагадаємо, 3 серпня Білий дім зняв заборону на продаж на території США старих моделей смартфонів iPhone і планшетів iPad. Рішення про обмеження продажу Apple винесла в червні Комісія США з міжнародної торгівлі у зв’язку з позовом компанії Samsung, яка звинуватила свого конкурента в порушенні патенту. Заборона поширювалася на пристрої iPhone 4 для оператора зв’язку AT&T, iPhone 3GS, а також iPad 3G і iPad 2 3G, реалізованих за контрактами AT&T.
***
Samsung і Apple, найбільші виробники смартфонів у світі, ведуть так звану “патентну війну” з 2010 року, регулярно висуваючи взаємні звинувачення в крадіжці технологій. В серпні 2012 року південнокорейська компанія була визнана винною в порушенні п’яти патентів Apple, і суд зобов’язав її виплатити штраф у розмірі 1,05 мільярда доларів. Пізніше його розмір був скорочений.
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас