Чиновників контролюючих органів зобов'яжуть виплачувати компенсації з власної кишені — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чиновників контролюючих органів зобов'яжуть виплачувати компенсації з власної кишені

Особисті фінанси
1674
Чиновників контролюючих органів зобов’яжуть власним коштом виплачувати компенсації за збитки, завдані суб’єктам господарювання внаслідок неправомірних дій. Про це йдеться в законопроекті №3215 від 6 вересня 2013 р., опублікованому на сайті Верховної Ради України.
“Посадова особа контролюючого органу несе персональну матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну суб’єкту господарювання внаслідок його неправомірних дій”, – йдеться в документі.
Зокрема, в пояснювальній записці сказано, що введення персональної матеріальної відповідальності створить додатковий механізм захисту господарюючих суб’єктів від неправомірних перевірок та протиправних дій контролюючих органів. Так, за різними підрахунками, збитки від таких перевірок і протиправних дій становлять мільярди гривень.
Крім того, на думку розробника законопроекту народного депутата від Партії регіонів Івана Фурсіна, кількість таких протиправних дій з року в рік збільшується через фактичну безкарність посадових осіб контролюючих органів. Очікується, що після прийняття проекту закону в Україні полегшиться стан ведення бізнесу та інвестиційна привабливість.
Нагадаємо, що згідно з чинним Податковим кодексом України, шкода, заподіяна неправомірними діями посадових осіб контролюючих органів, підлягає відшкодуванню за рахунок коштів державного бюджету.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас