Завалив вугіллям: вугільники Ростовської області РФ звинуватили в своїй кризі компанію Ріната Ахметова — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Завалив вугіллям: вугільники Ростовської області РФ звинуватили в своїй кризі компанію Ріната Ахметова

Енергетика
1217
Вугільні компанії Ростовської області Російської Федерації в січні-червні 2013 року видобули 2 млн 316,2 тис. тонн вугілля, що на 18,6% менше, ніж у першому півріччі минулого року, повідомили в регіональному міністерстві промисловості та енергетики. Зокрема, ТОВ “Шахтоуправління “Садкінське” (єдине діюче вугледобувне підприємство ТОВ “Південна вугільна компанія”) скоротило вуглевидобуток на 20,1%, до 822,1 тис. тонн. ВАТ “УК “Алмазна” і ВАТ “Замчаловський антрацит”(обидва входять до ГК “Кінгкоул”) видобули 583,9 тис. тонн (зниження на 34,1%) і 5,8 тис. тонн (зниження в 16,5 рази ) відповідно.
ВАТ “Донвугілля” скоротило видобуток на 13,7%, до 347,2 тис. тонн.
ВАТ “Шахтоуправління “Обухівська” і ВАТ “Донський антрацит”(обидві компанії входять до складу холдингу Ріната Ахметова ДТЕК) у січні-червні видобули 189 тис. тонн (зростання в 1,9 рази) і 326 тис. тонн (зростання в 3, 8 рази) вугілля відповідно.
За словами представника міністерства, зниження обсягів видобутку викликано загостренням конкурентної боротьби за ринки збуту, скороченням попиту на вугільну продукцію у зв’язку з проблемами економічного характеру в ряді провідних країн і пізнім укладанням договорів з ВАТОГК-2” на постачання вугілля для Новочеркаської ГРЕС.
“Крім того, вугільні компанії України ведуть активну кампанію по захопленню ринків збуту європейської частини Росії, в тому числі Ростовської області. Користуючись підтримкою держави, українські компанії експортують вугілля за цінами нижче сформованої вартості аналогічного товару на російському ринку, створюючи умови несправедливої ​​конкуренції з вугільними підприємствами Ростовської області”, – заявив співробітник міністерства, додавши, що за ініціативою губернатора Ростовської області на федеральному рівні ведеться робота для захисту російських виробників палива від недобросовісної конкуренції.
Раніше повідомлялося, що в 2013 році в Ростовській області планується добути 5,3-5,4 млн тонн вугілля. В даний час на території Ростовської області діють 8 вугільних шахт.
Нагадаємо, енергетичний холдинг Ріната Ахметова ДТЕК експортує своє вугілля до Ростовської області Російської Федерації (РФ), де частка українського вугілля в споживанні Новочеркаської ГРЕС за підсумками I півріччя-2013 досягла 15%.
Ростовський обласний уряд з травня 2013 очікує рішення федерального центру про введення обмежень на постачання вугілля з України, зокрема, таких, вміст сірки в яких перевищує 1%. Найбільше нарікання з боку місцевих чиновників викликає те, що українське вугілля дешевше російського приблизно на 25-30%. У Ростовській області вважають, що за таких умов конкурувати з імпортерами українського вугілля неможливо, і це негативним чином позначається на місцевих шахтах.
Якщо федеральний центр все ж відреагує на скарги ростовських чиновників і введе протекціоністські заходи проти українського вугілля, це може помітно позначитися на експортних показниках ДТЕК по даному виду продукції. (Всього в Росію з нашої країни в минулому році було завезено трохи більше 400 тис. тонн вугілля).
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас