Шокуюча Азія: у Китаї почали "саджати" за брехню в інтернеті на 3 роки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Шокуюча Азія: у Китаї почали "саджати" за брехню в інтернеті на 3 роки

Світ
749
У Китаї набув чинності закон, що передбачає кримінальне покарання аж до позбавлення волі за розповсюдження в інтернеті чуток та відомостей, що не відповідають дійсності. Про це 9 вересня повідомляє Reuters.
Новий закон дозволяє залучати громадян до відповідальності за наклеп у разі, якщо озвучена ними інформація отримує широке поширення в Мережі. Так, автора неправдивого повідомлення, що отримав більше 500 репостів, можна буде засудити до трьох років позбавлення волі. Тюремні терміни передбачені також для авторів повідомлень, які зібрали більше п’яти тисяч переглядів.
Представники китайської влади пояснили появу нового закону реакцією суспільства на “безвідповідальні чутки”, які поширюються в Мережі. Як зазначили чиновники, об’єкти таких повідомлень часто переживають “духовні терзання”.
Боротьба уряду КНР з поширенням наклепу в інтернеті почалася кілька місяців тому, незабаром після приходу до влади президента Сі Цзіньпіна. Протягом останніх тижнів за поширення неправдивої інформації в Мережі були допитані кілька сотень людей, частина з яких були в наслідку поміщені під варту.
Однією з найгучніших справ стало затримання 27 осіб в місті Ухань. У зв’язку з їх затриманням було оголошено, що міська поліція “припинила діяльність злочинної групи, яка поширювала чутки в Мережі”.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас