Іноземні вкладники "Кредитпромбанку" почали процедуру звернення в міжнародний арбітраж — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Іноземні вкладники "Кредитпромбанку" почали процедуру звернення в міжнародний арбітраж

Кредит&Депозит
2001
Іноземні вкладники “Кредитпромбанку” почали процедуру звернення в міжнародний арбітраж (ICSID), щоб повернути депозит у розмірі 211 млн грн, а також нараховані за ним відсотки і штрафи. Депозит був відкритий 5 липня 2010 року, дія договору закінчилася 9 липня 2013 року.
Відсотки за вкладом перестали виплачуватися відразу ж після того, як “Кредитпромбанк” придбав у березні цього року Микола Лагун, який є одночасно і власником “Дельта банку”. Через деякий час вкладникам було відмовлено в поверненні всього депозиту.
Американські інвестори звернулися до Кабінету Міністрів України з клопотанням про мирне врегулювання спору, в рамках Договору між Україною і США про заохочення та взаємний захист інвестицій. У документі підкреслюється, що діями державних органів України, включаючи суди і Національний банк України, інвестиціям інвесторів заподіяно майнову шкоду.
У зверненні відзначається бездіяльність в даній ситуації з боку Національного Банку України, який не відреагував на скаргу інвесторів, та Відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м. Києві. Начальник останнього скасував постанову про відкриття виконавчого провадження за ухвалою Господарського суду Києва, яким для забезпечення позову було накладено арешт на кореспондентський рахунок і майно “Кредитпромбанку”.
“На сьогоднішній день розгляд судової справи по суті фактично не розпочато. Водночас, керівництво ПАТ “Кредитпромбанк”, користуючись бездіяльністю Національного банку України, Державної виконавчої служби та суду, переводить активи банку в пов’язаний з Лагуном “Дельта банк”, виключаючи цим фактичне стягнення боргу навіть у разі задоволення позову судом”, – йдеться у клопотанні.
Інвестор пропонує Кабміну врегулювати ситуацію мирним шляхом протягом шести місяців. Якщо вкладнику не дадуть можливості захистити свої права, він залишає за собою право звернутися в міжнародний арбітраж – Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів (ICSID).
Юристи, що представляють вкладників, припускають, що з урахуванням звичайних термінів прийняття рішення цією організацією (2-3 роки), очевидності результату даного спору, збитки держави, включаючи відсотки і штрафи, можуть досягти 400 млн грн. За правилами міжнародного арбітражу ці кошти повинні виплачуватися з держбюджету. Таким чином, за боргами власника “Кредитпромбанку” та “Дельта банку” Миколи Лагуна доведеться розплачуватися кожному українцю.
“Абсолютно реальним вбачається прийняття рішення міжнародного арбітражу на користь вкладників. Більше того, якщо буде доведено бездіяльність держави, то і відповідачем буде держава. Вона ж і виплатить збитки постраждалим”, – вважає старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.
На сьогоднішній день, відомо, що Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів (ICSID) вже виносив кілька рішень проти України. Згідно з результатами розглядів Україна загалом виплатила понад 150 млн грн.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас