"Покращення" по-білоруські: Лукашенко скасував трудову пенсію для осіб, що пропрацювали менше 10 років — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Покращення" по-білоруські: Лукашенко скасував трудову пенсію для осіб, що пропрацювали менше 10 років

Світ
1314
З 2014 року в Білорусії право на трудову пенсію за віком будуть мати тільки громадяни, які сплачували внески до Фонду соціального захисту населення не менше десяти років. Відповідний указ, підписаний президентом країни Олександром Лукашенко, розміщений на національному правовому порталі республіки. Зараз право на трудову пенсію мають білоруси, які сплачували внески до ФСЗН не менше п’яти років.
У документі наголошується, що рішення про перегляд нормативів було прийнято з метою «раціоналізації витрат» державного соціального бюджету.
Раніше на тлі економічної кризи в країні президент вже піддавав критиці механізм витрачання бюджетних коштів на соціальні цілі. Зокрема, влітку 2011 року, коли в Білорусії почався масовий відтік робочої сили на російські будівництва, президент доручив уряду підвищити для тих білорусів, які виїхали, тарифи на комунальні послуги та медзабезпечення до 100 відсотків.
Станом на серпень цього року в Білорусії на обліку перебували 2,52 мільйона пенсіонерів, тобто більше чверті населення. Середня пенсія всіх видів в цьому ж місяці становила 2,1 мільйона місцевих рублів (близько 240 доларів). Мінімальна пенсія за віком становила 1,5 мільйона рублів (170 доларів). Білорусам без стажу роботи виплачується соціальна пенсія в розмірі 900 тисяч рублів (100 доларів).
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас