З початку року середні процентні ставки по тримісячних депозитах знизилися на 5% - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

З початку року середні процентні ставки по тримісячних депозитах знизилися на 5% - експерт

Кредит&Депозит
458
Насичення економіки додатковими грошима за нульової інфляції справляє позитивний вплив – сказав Мар’ян Заблоцький, економічний аналітик. Він зазначив, що поява додаткового грошового ресурсу сприяє зниженню процентних ставок.
“З початку року середні процентні ставки по тримісячних депозитах знизилися на 5%, а за річними – на 2%. Падіння процентних ставок протягом весняного та літнього періоду – це частково сезонне явище. Щорічно, починаючи з осені і до кінця року, процентні ставки ростуть. Проте цього року банки накопичили значний запас гривневої ліквідності. Тому в поточному році ми не побачимо такого різкого зростання ставок за депозитами як у минулому році”, – прогнозує Заблоцький.
Експерт зазначив, що накопиченню гривневої ліквідності в системі сприяли в основному два чинники: приплив валюти в країну і випуск грошей під урядові облігації.
Заблоцький підрахував, що за перше півріччя 2013 року в Україну прийшло $ 2 млрд, які викупив НБУ, натомість випустивши в обіг додаткову гривню. За той же період минулого року в Україні спостерігався відтік валюти в розмірі $ 1 млрд. З початку нинішнього року НБУ також випустив в обіг 32 млрд. грн. в обмін на облігації внутрішньої державної позики.
“Оскільки інфляція залишається на рівні близькому до нуля, збільшення кількості гривні в обігу є абсолютно прийнятним і навіть бажаним. Тому НБУ поки може абсолютно спокійно і далі проводити поточну монетарну політику”, – сказав експерт.
Нагадаємо, уряд має намір стимулювати розвиток ключових галузей української економіки шляхом надання їм додаткових кредитних ресурсів. На думку розробників державних програм, їх реалізація сприятиме подоланню кризових явищ і стане стимулом для зростання ВВП.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас