Чим запам'яталася середа: НБУ може обмежити готівкові розрахунки до 100 тис, вклади СРСР хочуть розіграти в лотерею — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чим запам'яталася середа: НБУ може обмежити готівкові розрахунки до 100 тис, вклади СРСР хочуть розіграти в лотерею

1127
Через кілька місяців НБУ обмежить готівкові розрахунки до 100 тис грн
Найближчим часом ліміт на готівкові платежі може в Україні бути знижено з 150 тис. грн до 100 тис. грн. Таку думку висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. “Обмеження в готівкових розрахунках є в Європі і США. Якщо подивитися на норми регулювання FATF, метою роботи якого є впровадження заходів по боротьбі з відмиванням грошей, то вони куди нижче, ніж норми, встановлені НБУ. У США обмеження досягають 12 тисяч доларів. Ввівши такі параметри, влада погарячкувала. Потрібно було поставити планку хоча б в 100 000 гривень. На мою думку, через декілька місяців вона дійсно понизиться. Ми нарешті прийдемо до європейських стандартів, коли покупки більше ніж тисячу євро здійснюються лише за безготівковими розрахунками”, – сказав Устенко.
P.S. У словах експерта є значна частка істини. Судячи з усього, НБУ дійсно може обмежити цю суму – “для боротьби з відмиванням грошей” до кінця року.
Швеція дасть усім біженцям з Сирії право на постійне проживання
Швеція стала першою і поки єдиною країною Євросоюзу, яка оголосила, що надасть право на постійне проживання всім біженцям з Сирії. Згідно з цими даними, статус резидента зможуть отримати всі сирійці, які отримали право на тимчасове перебування в країні з гуманітарних міркувань. Раніше лише половина сирійців, які зверталися до Швеції за притулком, отримували право на постійне проживання. Іншим видавали документи на три роки.
P.S. Дуже дивне рішення. Особливо в світлі недавніх соціальних бунтів в цій країні, порушених як раз темношкірими іммігрантами. Чи шведам не вистачає дешевої робочої сили?
РФ вирішила, що Чорноморський флот не повинен платити Україні податки
Російська сторона знову актуалізувала питання про незаконність стягнення податків і митних зборів за постачання товарів для потреб ЧФ. Вона планує, підсумувавши платежі за всі роки базування флоту, оформити їх як державний борг України. У Києві не збираються визнавати ці дії правомочними і говорять про необхідність перегляду застарілих умов базування російського флоту.
P.S. Блискучий хід від РФ і Кремля. Головне – Україна ніяк не зможе скасувати таке рішення російської сторони. Адже ми ж самі не купуємо у РФ той обсяг газу, який обіцяли купувати.
ПР пропонує “розіграти” в лотерею “Вітіну тисячу”
Відповідний законопроект № 3161 зареєстрував у Верховній Раді народний депутат від фракції Партії регіонів Андрій Пінчук. У пояснювальній записці до документа наголошується, що така ініціатива обумовлена необхідністю наповнити державний бюджет. Кошти від проведення лотерей автор законопроекту запропонував витратити на фінансування в держбюджеті видатків соціального характеру. Зокрема, 25% коштів планується направити на виплати за знеціненими вкладами громадян в Сбербанк СРСР.
P.S. Є ще одна чудова ідея – зароблені зарплати теж розігрувати в лотерею. А якщо ще й пенсії до них додати – грошей в бюджеті буде просто не злічити.
Меджліс підтвердив участь кримських татар у війні в Сирії
Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв підтвердив, що кілька кримських татар беруть участь у боях на боці опозиції в Сирії. При цьому Меджліс не підтримує їх дії і не рекомендує кримським татарам туди їхати. “Я знаю один випадок про те, що загинув кримський татарин. Але він прихильник організації Хізб-ут-Тахрір. Меджліс не підтримує виїзд наших співвітчизників на цю війну, тому що ми вважаємо, що це не наша війна”, – заявив сьогодні, 4 вересня, Джемілєв, коментуючи заяву посла Сирії в Україні.
P.S. Можна скільки завгодно розповідати про те, що “не всі мусульмани погані”. Але є приклад Чечні, яка перетворилася на ключову точку наркотрафіку, торгівлі зброєю і постачання бойовиків по всьому світу. При потуранні української влади Крим запросто може повторити цю сумну історію.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас