У Швейцарії поштові марки замінили на СМС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Швейцарії поштові марки замінили на СМС

Світ
1691
Пошта Швейцарії запропонувала користувачам оплачувати послуги поштового зв’язку за допомогою смс.
Згідно з прес-релізом служби, для відправки листа більше не потрібно купувати марку і наклеювати її на конверт, а можна просто відправити смс-повідомлення на спеціальний номер.
У відповідному повідомленні поштової служби буде вказаний цифровий код, який потрібно написати на конверті в правому верхньому куті. При обробці він служить доказом оплати відправлення.
Поки що нововведення діє в тестовому режимі. Передбачається, що експеримент триватиме рік. На початковому етапі Пошта Швейцарії співпрацює з мобільними операторами Swisscom і Sunrise.
Варто відзначити, що оплата по смс доступна не для всіх категорій листів, при цьому вона обходиться на 20 сантимів дорожче, ніж звичайна марка вартістю 1 швейцарський франк. Акція діє для листів форматом до B5 (25 см на 17,6 см), вагою до 100 грамів і товщиною до 2 см. Термін дії отриманого по смс коду становить 10 днів.
Швейцарські організації з захисту прав споживачів вітали нововведення, але були незадоволеним тим, що подібна послуга обходиться дорожче звичайних марок.
Примітно, що з 2006 року швейцарська пошта дозволяла клієнтам купувати поштові марки через інтернет і роздруковувати їх вдома.
У 2008 році пошта Німеччини вже запропонувала користувачам можливість оплати ряду послуг по смс, в 2011 році її приклад наслідували Данія і Швеція.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас