Експерти: російський газ по $ 166 - в обмін на "халяву" буде втрата ГТС і високі тарифи для українців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: російський газ по $ 166 - в обмін на "халяву" буде втрата ГТС і високі тарифи для українців

Казна та Політика
1935
Заява радника президента РФ з розвитку інтеграції в рамках Митного союзу Сергія Глазьєва про можливість України отримати російський газ за ціною $ 166 за 1000 куб. при вступі до МС не відображає реальну ситуацію, оскільки при такому сценарії подорожчає газ для населення, а Україна втратить контроль над ГТС, вважають експерти.
Так, на думку незалежного експерта газового ринку Валентина Землянського, після вступу до МС цілком можливе дворазове зниження ціни газу для України, до $ 200-210 за 1000 куб. м., проте вартість газу для населення в трамках МС виросте.
«За правилами, чинним в МС, у них щорічно газ для населення дорожчає на 15%, поки його вартість не дійде до економічно обгрунтованої (зараз українці платять приблизно 30% від реальної ціни газу, що йде на обігрів приватних будинків та побутові цілі), – говорить Землянський. – Угода про асоціацію також передбачає поступове вирівнювання внутрішніх цін, але в Європі ціна газу для населення – близько $ 600 за 1000 куб. м».
Політолог Володимир Фесенко стверджує, що вступ до МС не приведе до автоматичного зниження ціни газу для України – доведеться підписати договір про спільне використання нашої ГТС.
«Тема газу прив’язана до теми МС, проте переговори за нею йдуть окремо, ми могли отримати дешевий газ і без членства в МС в обмін на ГТС, але відмовилися. Витік інформації через Глазьєва – це «замануха», риторика, спрямована на широкі маси населення, ось, мовляв, що Україна втратила, відмовившись від дружби з Росією», – вважає Фесенко.
Нагадаємо, як заявив радник президента РФ з розвитку інтеграції в рамках МС Сергій Глазьєв, Україна може отримати російський газ за ціною $ 166 за 1000 куб. м – це в 2,5 рази дешевше ніж зараз ($ 416), якщо вона вступить до Митного союзу з Росією і відмовиться від угоди про асоціацію з ЄС, підписання якої заплановано на листопад.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас