ЦБ Швейцарії врятував країну від рецесії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЦБ Швейцарії врятував країну від рецесії

Світ
599
Економіка Швейцарії продовжує зростати темпами, що перевищують прогнози економістів. При цьому безперервне зростання триває вже більше року завдяки жорстко встановленій верхній межі курсу.
ВВП Швейцарії виріс в II кварталі на 0,5%, в ​​I кварталі зростання склало 0,6%.
Економісти, опитані Bloomberg, очікували зростання на рівні 0,3%.
Швейцарський національний банк встановив верхню межу курсу на рівні 1,2 франка стосовно євро 6 вересня 2011 р., що дозволило захистити економіку від тривалого спаду, тоді як обтяжена боргами економіка єврозони вийшла з рецесії, яка тривала 18 місяців, тільки минулого кварталу.
Зважаючи на необхідність підтримання стабільних цін і збереження шансів на поновлення кризи в єврозоні, можна сказати, що верхня межа курсу залишається правильним інструментом, сказав глава ЦБ Томас Йордан.
“Це явний успіх: вони домоглися того, чого хотіли, мінімізуючи ризики дефляції, – сказав економіст Bantleon Bank Даніель Хартманн. – Спочатку такий крок був зустрінутий з великим скептицизмом, так як було невідомо, чи буде обмеження прийнятним, а також були сумніви щодо того, що регулятору доведеться купувати багато валюти і це призведе до величезних втрат”.
Судячи з усього, в цьому році економіка Швейцарії буде виглядати значно краще економіки єврозони. ЄЦБ очікує, що економіка валютного блоку скоротиться на 0,6%, тоді як ЦБ Швейцарії прогнозує зростання в країні на рівні 1-1,5%.
Необхідно також відзначити, що податкові реформи в Іспанії та Італії і відновлення економіки США зіграли на руку регулятору, так як скоротили попит інвесторів на франк, що зазвичай купують в смутні часи.
При цьому Йордан зазначив, що франк як і раніше переоцінений, тому обмеження по парі євро-франк буде зберігатися так довго, як це буде необхідно.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас