Світ без Nokia: Microsoft купує фінів - всього за 5,44 млрд євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Світ без Nokia: Microsoft купує фінів - всього за 5,44 млрд євро

Світ
2824
Виробник програмного забезпечення, американська корпорація Microsoft, оголосила про намір придбати мобільний бізнес фінської Nokia.
Згідно з даними Reuters, сума операції складе 5,44 млрд євро, або $ 7,2 млрд, а відбудеться вона в першому кварталі 2014 року.
До цього Microsoft належить отримати схвалення акціонерів Nokia і антимонопольних органів зацікавлених країн.
Як повідомляється, в умови угоди входить придбання прав на використання патентів компанії (за $ 2,17 млрд) і виробництво мобільних пристроїв.
Microsoft неодноразово натякала на те, що не збирається обмежуватися випуском планшетів і готова розширити асортимент гаджетів під власною торговою маркою. З 2011 року основним партнером компанії Стіва Балмера з просування мобільної ОС Windows Phone була саме Nokia, тому останній крок Microsoft не можна назвати несподіваним.
Згідно з прес-релізом фінської компанії, гендиректор Nokia Стівен Елоп стане віце-президентом Microsoft. На новій посаді Елоп продовжить займатися розвитком мобільних пристроїв. На роботу в Microsoft перейдуть ще кілька топ-менеджерів Nokia.
Nokia представила 41-мегапіксельний камерофон Lumia 1020
Після продажу мобільного бізнесу Nokia має намір зосередитися на інших напрямках, зокрема на розробці карт і систем навігації. Голова ради директорів Nokia Рісто Сііласмаа висловив упевненість в тому, що операція з продажу стала правильним рішенням для компанії і її акціонерів.
Експерти відзначають, що за останні роки Nokia істотно погіршила позиції на ринку мобільних пристроїв, не впоравшись зі зростаючою конкуренцією з боку Apple і Samsung. Фінська компанія розвиває телефони на базі Windows, тоді як її конкуренти роблять смартфони на iOS і Android.
Так, фінський виробник втрачає гроші вже дев’ять кварталів поспіль. Сукупний збиток склав близько 4,1 млрд євро.
За минулий квартал компанії вдалося реалізувати лише 7,4 млн смартфонів серії Lumia. Інтерес споживачів до більш простих моделей також знижується: продажі бюджетних телефонів склали 53,7 млн пристроїв, а в першому півріччі поточного року фінська компанія Nokia скоротила чистий збиток в 4,7 рази до 499 млн євро.
Nokia розробила жорстку програму скорочення витрат в 2012 році на тлі втрати значної частки ринку. Зокрема, фіни прийняли рішення скоротити 10 тис. робочих місць і продати свою штаб-квартиру в місті Еспоо.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас