Дніпропетровський трубний завод звільнить 1,4 тис. працівників через простій - профспілка — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дніпропетровський трубний завод звільнить 1,4 тис. працівників через простій - профспілка

Особисті фінанси
1207
Адміністрація ПАТ “Дніпропетровський трубний завод” (ДТЗ), контрольованого акціонерами корпорації “Індустріальний союз Донбасу” (ІСД, Донецьк), має намір зірвати досягнуті раніше домовленості з Дніпропетровською облдержадміністрацією та профспілками про відновлення роботи підприємства і скоротити близько 1400 чоловік.
Як повідомив голова обкому профспілки металургів і гірників України (ПМГУ) Дніпропетровської області Василь Шевченко в понеділок, керівництво підприємства не виконує своїх зобов’язань.
“Як виявилося, деякі керівники заводу просто пускали пил в очі, заявляючи про плани відновити роботу і не звільняти людей, а в реальності ситуація інша”, – сказав він.
За його словами, в середу відбудеться засідання комісії при Дніпропетровській облдержадміністрації, створеної з ініціативи профспілки, на якому розглядатиметься ситуація на ДТЗ. При цьому він висловив надію, що спільними зусиллями влади і профспілок вдасться впливати на акціонерів заводу і його керівництво з метою відновлення роботи підприємства і збереження робочих місць.
“Було звернення трудового колективу до президента України, щоб розібратися в ситуації і зберегти робочі місця. На жаль, ніякої відповіді на звернення немає, підприємство не працює, хоча замовлення на його продукцію є. Чому так відбувається, що за цим стоїть?”, – зазначив В.Шевченко.
На підприємстві агентству не вдалося отримати коментар щодо ситуації із звільненням працівників.
Як повідомлялося, в травні поточного року керівництво ДТЗ у зв’язку зі складною економічною ситуацією заявило про призупинення роботи заводу і можливе його закриття зі звільненням всіх працівників (приблизно 2400 осіб). На початку серпня адміністрація заводу заявила про намір скасувати раніше прийняте рішення про повну зупинку виробництва і відновити випуск продукції на одному з двох прокатних станів – завдяки втручанню Дніпропетровської ОДА. При цьому повідомлялося, що кількість працівників, які підпадають під скорочення, зменшилася до 192 осіб. Щоб уникнути скорочень прийнято рішення працевлаштувати 219 працівників з переведенням на заводи, які візьмуть в оренду трубозварювальне виробництво, верстатну і фасонно-ливарну ділянки ДТЗ.
Відновлення роботи одного стана дозволило б зберегти робочі місця 1,5 тис. осіб.
Коментуючи причини призупинення заводу, радник голови облдержадміністрації Віктор Сергєєв, якого цитувала прес-служба ОДА, зазначив, що підприємство потрапило в складну ситуацію через небажання його менеджменту займатися технічним переоснащенням, а його інвестиційна діяльність була практично нульовою, завод втратив ринки збуту своєї продукції.
ДТЗ у 2012 році скоротив чистий дохід за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) на 28,2% порівняно з 2011 роком – до 572,037 млн грн; виручка компанії знизилася на 28,4% – до 635,841 млн грн.
У 2012 році ДТЗ виробив 78,762 тис. тонн труб, відвантажив споживачам (без обліку відвантаження за договорами комісії) 71,038 тис. тонн. Залишки продукції на складі станом на 1 січня 2013 становили 19,635 тис. тонн.
Чисельність працівників підприємства за 2012 рік скоротилася на 6,8% – до 2,674 тис. чол.
Дніпропетровський трубний завод – один з провідних в Україні виробник труб з чорного металу і монополіст у СНД з виробництва біметалевих труб.
За даними підприємства на кінець 2012 року, у власності компанії Industrial Stiil Holding Co Limited (Кіпр) знаходиться 75% його акцій.
Статутний капітал підприємства становить 86 млн 896,2 тис. грн, номінал акції – 82,31 грн.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас