Криза в Єгипті загрожує обвалом світового ринку чаю - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Криза в Єгипті загрожує обвалом світового ринку чаю - ЗМІ

Аграрний ринок
800
Ціни на чай обвалилися більш ніж на третину за останні 12 місяців і досягли мінімуму за три роки на тлі кризи в Єгипті, яка посідає п’яте місце з імпорту чайного листа в світі, при тому що світове виробництво цієї культури зростає вперше після декількох років поганих урожаїв, пише Financial Times.
Найбільшим світовим експортером чорного чаю є Кенія, за нею йдуть Шрі-Ланка та Індія. Для Кенії і таких африканських країн, як Малаві, Уганда і Танзанія, експорт чаю має найважливіше значення, оскільки є основним джерелом вільно конвертованої валюти, відзначає видання.
Гуртові ціни на кенійський чайний лист середньої якості (Pekoe Fanning 1) опустилися минулого тижня до $ 2,64 за кілограм, що на 34% менше, ніж в кінці серпня 2012 року. Трейдери очікують подальшого зниження цін у разі збереження кризових тенденцій в Єгипті.
“У нас немає абсолютно ніяких підстав для “бичачого” настрою”, – йдеться в доповіді нідерландського трейдера Van Rees.
Кенія в січні-травні поточного року зібрала найбільший урожай чайного листа принаймні з 2003 року – 194,9 тис. тонн, на 52% більше, ніж за той же період 2012 року. Урожай на Шрі-Ланці досяг максимуму за п’ять років.
При цьому FT відзначає, що любителі чаю у Великобританії та інших країнах, де віддають перевагу дорогим сортам цього напою, навряд чи виграють від сформованої ситуації: єгипетський криза вплинула в першу чергу на ціни на чай нижчих і середніх сортів.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас