«Посміхайтеся, панове! Економіка зростає » — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

«Посміхайтеся, панове! Економіка зростає »

Світ
1610
Економіка США в другому кварталі 2013 року зростає небувалими темпами – швидше, ніж до початку фінансової кризи. Друга оцінка зростання ВВП перевершила всі очікування за рахунок зовнішньої торгівлі та інвестицій. Збільшення експорту свідчить, що Америка поки не страждає від зниження темпів зростання на ринках,.
«Посміхайтеся, панове! Економіка США зростає», – пише автор статті на сайті Bloomberg. Дійсно, зростання ВВП США в другому кварталі 2013 року склало 2,5% (у річному вираженні), як повідомило в четвер Бюро економічного аналізу міністерства торгівлі.
Це краще попередньої липневої оцінки (1,7%) і набагато краще підсумків першого кварталу – 1,1% (втім, вже тоді це був серйозний ріст після 0,1% в останньому кварталі 2012 року).
Номінальний ВВП становить майже $ 16,7 трлн.
«ВВП вище, ніж був коли-небудь до фінансової кризи, до найгіршої після Другої світової війни рецесії, до зниження рейтингу США, до початку боргової кризи в Європі», – перераховує автор. Реальний ВВП (з поправкою на інфляцію) також відповідає всім цим «до».
Але варто врахувати, що 31 липня бюро повинно було внести зміни в методику розрахунку ВВП США, включивши туди нематеріальні активи: дослідження, розробки, авторські права. Це, як попереджали самі експерти бюро, автоматично підвищить ВВП США в липні на 3%.
Споживчий сектор додав 1,2 процентного пункту до зростання ВВП. Споживчі витрати зросли на 1,8% за рахунок сплеску покупок товарів тривалого користування – автомобілів і побутової техніки.
Бюро переглянуло обсяги експорту та також отримало зростання, найсильніше за два роки – у другому кварталі воно склало 8,6%. Для порівняння, у першому кварталі експорт знижувався на 1,3%. Імпорт зростав меншими темпами (7%), і в підсумку дефіцит торгового балансу виявився менше, ніж передбачалося.
Зовнішня торгівля справила нульовий вплив на зростання ВВП, хоча в попередньому звіті вона принесла погіршення на 0,8 п. п.
США поки не страждають від зниження темпів зростання на ринках,, коментують експерти. Спостерігається збільшення інвестицій (внесок у зростання ВВП 0,9 п. п.), в основному в енергетичний сектор і сектор комунікацій.
«Зростання ВВП за перше півріччя в річному вираженні склало 1,8% – вражаючий результат, якщо врахувати, що економіка пережила секвестр держвитрат», – Зауважує експерт Morgan Stanley Тед Вайзмен, якого цитує Financial Times.
На думку Міжнародного валютного фонду (МВФ), різке скорочення видатків бюджету США, розпочате в 2013 році (знаменитий «бюджетний обрив»), призведе до скорочення темпів зростання ВВП США на 1,75 п. п. за підсумками 2013 року. Прогноз МВФ – зростання на 1,9% в 2013 році.
«Економіка в порядку, – вважає і старший економіст по США в Societe Generale Брайан Джонс, його цитує агентство Bloomberg. – Вона витримає секвестр. У другому півріччі зростання посилиться».
Ринки спочатку коливалися в оцінці новини від Мінторгу. Сама новина хороша, але вона може підвищити ймовірність згортання програми викупу активів ФРС (кількісного пом’якшення, QE), а це негативна для ринків подія. Однак вони все ж розцінили новину як позитивну і закрилися зростанням: S&P 500 додав 0,2%, Dow Jones – 0,11%, NASDAQ – 0,75%. Російські індекси в четвер також додали 0,1-0,2%.
Катерина Меремінська
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас