У єгипетських заворушеннях массово знищується культурна спадщина — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У єгипетських заворушеннях массово знищується культурна спадщина

Світ
811
У ході заворушень в Єгипті піддається знищенню і його культурну спадщину.
Так, під час останнього сплеску насильства , що охопила Єгипет після розгону таборів прихильників екс-президента Мурсі в Каїрі, вандали і мародери розгромили, зокрема, музей старожитностей Малаві на південь від міста ель-Мінья. Ситуація в цілому по країні виходить з-під контролю.
“Багато єгиптян просто зійшли з розуму. Вони скрізь шукають древності: копають під своїми будинками, шукають артефакти в місцях археологічних розкопок” , – коментує ситуацію, що склалася археолог Моніка Ханна.
У музеї Малаві були зруйновані саркофаги, викрадено величезну кількість артефактів. Від більшості реліквій тепер залишилися уламки. За словами Ханни, пропали близько 500 експонатів. Для порівняння раніше, говорить археолог, коли нападу зазнав Єгипетський музей, втрати склали близько 50 експонатів.
Після недавніх заворушень поліція в багатьох єгипетських містах практично пішла з вулиць. Багато експертів в галузі археології стурбовані долею культурної спадщини Єгипту.
Нагадаємо, ситуація в Єгипті різко загострилася після того, як 3 липня 2013 армія відсторонила Мохаммеда Мурсі від посади президента і скасувала дію Конституції. З цього часу прихильники поваленого президента, який в даний час знаходиться в ув’язненні, закликали продовжувати заворушення, щоб повернути Мурсі до влади. Жертвами заворушень, що охопили Єгипет після повалення Мурсі, стали понад 1000 осіб.
За матеріалами:
euronews
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас