Мінагрополітики: в серпні експорт зерна зріс на 42% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінагрополітики: в серпні експорт зерна зріс на 42%

Аграрний ринок
190
Україна прискорює темпи експорту зерна. Так, протягом серпня більше 2 мільйонів тонн зерна надійшло на зовнішні ринки. А це на 42% більше, ніж у липні. Однак, щоб експортувати більше 30 мільйонів тонн зернових до кінця маркетингового року, трейдери повинні посилити співпрацю між своїми компаніями та українськими виробниками зерна. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.
“Зараз відчутно зросла динаміка зернового експорту. Так, у серпні понад 2 млн тонн вітчизняного зерна було відправлено за кордон. А це на 42% більше, ніж у липні. Проте хочу відзначити, що ми ведемо жорстку роботу з транснаціональними зернотрейдерами з приводу експорту прогнозованих 30 млн т”, – підкреслив міністр.
Глава відомства акцентував, що міжнародні зернотрейдери повинні інформувати свої материнські компанії, скільки зерна потрібно експортувати з України.
“Трейдери повинні посилити співпрацю та партнерство між своїми компаніями та українськими виробниками зерна. При цьому не забуваючи про інтереси виробників. Крім того, зараз ми активно працюємо, щоб українським сільгосппідприємствам був доступний весь логістичний ланцюжок для експорту. Для цього працює спеціальна міжвідомча робоча група” , – зазначив Присяжнюк.
Також міністр додав, що в поточному році, як і в кілька попередніх років, уряду вдалося стабілізувати ситуацію на внутрішньому ринку. Так, незважаючи на значні коливання цін на зерно на світовому ринку, протягом останніх трьох місяців залишається незмінною різниця в цінах на зерно внутрішнього та світового ринків.
Крім того, глава відомства зазначив, що за останні кілька днів на світових ринках спостерігається тенденція до зростання цін на зерно. Внутрішній ринок інерційно відчує це збільшення в найближчі кілька тижнів.
Нагадаємо, всього з початку маркетингового року Україна експортувала 3,2 млн тонн зерна, що на 15% більше, ніж торік.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас