Молдова почала будівництво нового газопроводу, який зменшить закупівлі у Газпрому — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Молдова почала будівництво нового газопроводу, який зменшить закупівлі у Газпрому

Енергетика
626
Сьогодні, 27 серпня, Молдова повідомила про старт будівництва нового газопроводу Унгени-Ясси, введення якого зменшить закупівлі “блакитного палива” в Росії.
Як повідомляється, старт прокладки нової труби дали у вівторок прем’єр-міністри Молдови та Румунії – Юріє Лянке і Віктор Понта, а також європейський комісар з енергетики Гюнтер Еттінгер.
Загальна протяжність газопроводу Унгени-Ясси 43,2 км, його будівництво оцінюється в 19 млн євро, з яких 9 млн євро припадає на молдавську ділянку.
Як прогнозує румунський прем’єр, вже в квітні 2014 року, коли газопровід планується здати в експлуатацію, молдавани стабільно почнуть отримувати європейський газ.
Слід зазначити, що молдовський уряд пов’язує будівництво цього газопроводу із зміцненням енергетичної безпеки країни та диверсифікацією джерел поставок природного газу.
Так, вже через кілька років Молдова збирається отримувати необхідний їй обсяг природного газу з альтернативних джерел за рахунок будівництва компресорної станції та прокладання газопроводу Унгени-Ясси до Кишинева, що оцінюється приблизно в 150 млн євро.
В уряді вважають, що по трубі піде не тільки європейський газ, але і російський газ, причому, як з західного напрямку, так і зі Сходу на Захід. Голова Асоціації споживачів енергії Ніколає Могоряну зазначив, що “технічно це буде можливо, тому що газопровід зможе працювати в реверсному режимі”.
Нагадаємо, що газопровід Унгени-Ясси забезпечить взаємне підключення газових мереж Румунії та Молдови і дозволить транспортувати в кінцевому підсумку 1,5 млрд кубометрів природного газу на рік. Загальна його протяжність 43,2 км, з яких 11 км – на території Молдови.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас