Потрібно терміново захистити кредитоспроможність США: вони досягнуть ліміту держборгу до середині жовтня — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Потрібно терміново захистити кредитоспроможність США: вони досягнуть ліміту держборгу до середині жовтня

Кредит&Депозит
655
США досягнуть свого ліміту запозичення до середини жовтня і, ймовірно, будуть не в змозі фінансувати всі витрати федерального бюджету. Про це попередило Міністерство фінансів США.
“Конгрес повинен діяти якомога швидше, щоб захистити кредитоспроможність Америки”, – сказав міністр фінансів Джек Лью у листі до спікера Палати представників Джона Бейнера.
Він попередив, що бездіяльність незабаром може завдати “непоправної шкоди” економіці США.
Чиновники в уряді та економісти очікували досягнення стелі держборгу в 16,69 трлн дол цієї осені, але середина жовтня – це більш ранній термін, ніж деякі очікували.
Ця новина означає, що Конгрес готується ще до одного “бою”, в якому буде вирішуватися питання про підвищення ліміту державних запозичень.
Лью зазначив, що після досягнення межі боргу, можна буде здійснювати витрати тільки по 80 статтям на місяць, включаючи зарплати військовим і виплати з соціального забезпечення, залишок грошових коштів на цей момент складе близько 50 млрд дол
Глава Казначейства заявив, що не можна точно визначити, коли відомство вичерпає ці кошти, якщо угода не буде досягнута, але ситуація може швидко призвести до гострої нестачі коштів.
“Дійсно, такий сценарій може підірвати фінансові ринки і призвести до значних збоїв у нашій економіці”, – написав він.
Республіканці продовжують наполягати на своєму і вимагають значного скорочення витрат в обмін на підвищення стелі держборгу. Але Білий дім не збирається вести переговори з цього приводу, тому закликав законодавців вирішити питання якнайскоріше.
Президент хоче збільшити інвестиції і стверджує, що стимулюватиме економічне зростання, а республіканці хочуть скоротити витрати і спробувати змусити адміністрацію Білого дому скоротити частину витрат, зокрема на охорону здоров’я.
Примітно, що Лью намагається переконати республіканців у тому, що підвищення стелі держборгу не пов’язане з державними витратами.
“Продовження можливості залучення позик не збільшує витрати, а просто дозволяє оплачувати витрати, затверджені Конгресом раніше”, – зазначив він.
Нагадаємо, що в 2011 р. складність переговорів коштувала США вищого рейтингу від агентства S&P. Взимку 2012 р. весь фінансовий світ також був у напрузі, але обійшлося. Як буде цього разу, покаже час.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас