ЗМІ: в результаті операції з порятунку Кіпрський банк опинився в руках російських плутократів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: в результаті операції з порятунку Кіпрський банк опинився в руках російських плутократів

Світ
1419
У березні на Кіпрі був випробуваний особливий спосіб надання екстреної фінансової допомоги, так званий bail-in, при якому навантаження перерозподіляється з бюджету на кредиторів і вкладників кредитної організації, що опинилася у скрутному становищі.
Автори схеми розраховували ослабити залежність середземноморської республіки від російського капіталу, але домоглися прямо протилежного, стверджує The New York Times. Росіяни втратили величезні гроші, але в підсумку вони фактично отримають контрольний пакет Bank of Cyprus – однієї з системоутворюючих фінансових установ Євросоюзу.
Згідно з правилами, які в остаточному варіанті були опубліковані 30 липня, 47,5% кожного великого внеску в Bank of Cyprus конвертуються в акції цього банку. “В результаті примусового переведення депозитів в акції розрізнена і поки неорганізована група вкладників, більшість з яких становляють росіяни, отримає контрольний пакет”, – пояснює InoPressa.ru механізм того, що сталося.
За даними міністра фінансів Кіпру Харріса Георгіадеса, це “приблизно 60%” акцій, кіпрські ЗМІ оцінюють розмір пакета в 53%. Як повідомляють у кіпрському Центробанку, чергові збори акціонерів, на яких буде сформовано нове правління, призначені на 9 вересня.
Сьогоднішній стан Bank of Cyprus двоїстий, пояснює газета: “Теоретично банк є власністю нових акціонерів, переважно російських. Проте насправді він, як і колись, контролюється Центробанком Кіпру… Центробанк призначив нове тимчасове правління… і нового керуючого. Консультації з новими акціонерами не проводилися”.
Незважаючи на те що Bank of Cyprus обтяжений заборгованістю в 11,7 мільйона доларів, що дісталася в спадок від прогорілого Laiki Bank, він “як і раніше зберігає унікальну позицію за рівнем свого впливу на економіку і політичні справи”, зазначає The New York Times.
Москва розгнівана тим, що росіяни втратили мільйони в кіпрських банках, проте все ще вважає Кіпр здобиччю, за яку варто поборотися. Російський уряд домагається, щоб його Військово-повітряним силам відкрили доступ на авіабазу ВПС у Пафосі, а військовим кораблям – в кіпрські порти, пише газета.
Як скахав Міхаліс Мусхуттас, один з юристів, що обслуговують інтереси російських вкладників на Кіпрі, головне бажання його клієнтів – повернути заблоковані депозити. “Але це означає, що вони зацікавлені і в тому, щоб залишити свої гроші в Bank of Cyprus: різким виведенням доступних коштів вони просто знищили б банк, яким тепер володіють, а це ще сильніше знизило б їхні шанси на повернення грошей”, – міркує Мусхуттас.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас