НАБУ: до кінця року вартість долара складе 8,2-8,4 грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НАБУ: до кінця року вартість долара складе 8,2-8,4 грн

Валюта
2057
Збільшення обсягів експорту, а також низький попит на долари забезпечать стабільний курс гривні в поточному році.
Таку думку висловив Сергій Мамедов, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України.
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
“Різких курсових коливань ми не очікуємо. За нашими прогнозами, до кінця року вартість долара складе 8,2-8,4 грн. Стабільність курсу забезпечить збільшення надходжень валюти від експорту зернових і зниження попиту на долари. Також позитивний ефект надає політика дедоларизації економіки” , – сказав Мамедов.
На підтвердження своїх слів він навів дані про зростання безготівкових платежів за банківськими пластиковими картками. За шість місяців поточного року 17,5% транзакцій по пластикових картах склали саме безготівкові платежі. У той час як за весь минулий рік їх обсяг не перевищив 12%.
Кажучи про політику банків щодо процентних ставок за валютними депозитами, Мамедов зазначив, що варто очікувати їх подальшого зниження.
“Прибутковість валютних вкладів знизиться ще, як мінімум, на 3%, хоча з початку року ставки по валютних вкладах опустилися всього на 1,5%. Дану тенденцію можна пояснити посиленням нормативів обов’язкового резервування за валютними вкладами”, – пояснив виконавчий директор НАБУ.
Мамедов прогнозує, що до кінця поточного року обсяг депозитів у гривні зросте з нинішніх 55% до 57%, а населення до кінця року принесе в банки ще близько 30 млрд грн вкладів.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас