Київські вчителі виживають завдяки репетиторству — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Київські вчителі виживають завдяки репетиторству

Особисті фінанси
1747
Що впливає на рівень цін за послуги репетитора і скільки доведеться викласти за підвищення рівня знань свого чада
З наближенням початку нового навчального року для батьків київських школярів знову стало актуальним питання: стимулювати своє чадо гризти граніт науки власними силами або ж залучити фахівця для допомоги в цій нелегкій справі. Адже незалежно від своїх природних здібностей багато дітей просто не можуть в силу тих чи інших причин освоїти деякі шкільні дисципліни – то педагог “незрозуміло пояснює”, то сам школяр, як не старайся, попросту не може дотягнути до хороших оцінок. Хтось з батьків у таких випадках воліє просто давати дитині “наганяй” за погану успішність, хтось нарікає на непрофесіоналізм викладачів. Ну, а інша група батьків вдається до послуг репетиторів. “Сегодня” дізналася, за скільки в Києві можна підтягти знання і успішність школяра, і які чинники впливають на формування цін на додаткові заняття з педагогом.
“Такси як такої у нас немає, – каже педагог з 40-річним стажем Ліна Семенівна. – Ціна за додаткові заняття залежить від багатьох факторів, наприклад, фінансової забезпеченості батьків учня або рівня складності програми. Так, за заняття з дітьми з молодших класів беруть менше, ніж, скажімо, за підготовку старшокласника до ЗНО”, – розповіла вчителька. Враховуючи досить низький рівень зарплат українських педагогів, більшість вчителів виживають саме завдяки репетиторству – зараз ставка “препода” середньої школи становить якихось 1600-1700 грн. “Звичайно, цих грошей на життя катастрофічно не вистачає, тому й доводиться займатися репетиторством, – каже Ліна Семенівна. – Скажімо, у Києві не рідкісні випадки, коли в одного викладача “підучуються” десять і більше учнів на тиждень”.
На інтернет-сайтах, де київські репетитори пропонують свої послуги, ціни також плаваючі і залежать, швидше за все, від стажу і досвіду педагога. Наприклад, вартість години занять з англійської мови стартує від 60 грн, з української та літератури – від 50. Найдорожче беруть за французьку мову – на неї ціни в столиці в середньому не нижче 100 грн. на годину
Ціна знань. Середня вартість послуг репетитора в Києві
Київські вчителі виживають завдяки репетиторству
Якщо батьки дійсно хочуть, щоб їх чадо отримувало знання, а не просто хороші оцінки від вдячного за можливість підзаробити вчителя, доведеться займатися багато і часто. За словами викладача однієї з київських шкіл, існує свого роду мінімальний ліміт занять з учнем на тиждень – дві години. “Менше займатися взагалі немає сенсу – це не дасть майже ніякого результату, – розповів педагог. – Якщо, звичайно, мова не йде просто про бажання підробити, а не підвищити рівень знань учня”.
Тобто, виходить, що батькам, які хочуть зробити з свого нащадка відмінника, наприклад, з англійської мови, доведеться викладати як мінімум 480 грн на місяць. Ну а перетворити учня на справжнього “англійця”, “француза” або нового Альберта Ейнштейна, зрозуміло, вийде в рази дорожче: і займатися потрібно буде більше, і викладача наймати більш кваліфікованого і високооплачуваного. А це вже не менше 1000 гривень із сімейного бюджету на місяць. Чи варто говорити, що навіть у столиці далеко не кожна сім’я може собі дозволити таке задоволення. Ну а ті, хто можуть, анітрохи не шкодують про витрачені кошти. Як розповідає Галина, мама третьокласника Паші, репетитор – хоч задоволення і недешеве, але це того варте: “Якщо педагогу вдається зацікавити дитину і допомогти їй засвоїти матеріал, то школяр, у свою чергу, стає більш впевненим у своїх силах і отримує гарні оцінки. Відповідно, витрачені на репетитора гроші є прекрасною інвестицією в майбутнє дитини”.
Олег Апостолов, Дар’я Нінько
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас