Суд звільнив екс-президента Єгипту Хосні Мубарака — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Суд звільнив екс-президента Єгипту Хосні Мубарака

Світ
498
Єгипетський суд ухвалив рішення звільнити колишнього Президента країни Хосні Мубарака. Це означає, що він може покинути місця позбавлення волі вже сьогодні.
Судова інстанція задовольнила відповідне клопотання адвоката екс-президента, передає телеканал Al Arabiya.
За наявною інформацією, протягом найближчих двох днів колишній диктатор буде звільнений з-під варти. Прокуратура не буде оскаржувати рішення суду.
Мубарак також проходить обвинуваченим у справі про вбивство демонстрантів під час повстання 2011 р., коли він був позбавлений своєї влади. Однак юридичних підстав для подальшого утримання під вартою екс-лідера країни немає, так як він відбув у місцях позбавлення волі максимально можливий термін досудового ув’язнення, що передбачається подібними звинуваченнями.
Раніше до суду надійшов запит про звільнення з-під варти колишнього Президента Мубарака. Днем раніше з Мубарака були зняті звинувачення у справі про корупцію і присвоєння ним і його синами коштів, виділених з бюджету на ремонт резиденцій глави держави.
Проти Мубарака було висунуто кілька пунктів звинувачення. У 2012 р. Мубарак вже був засуджений і йому присудили довічне ув’язнення, проте апеляційний суд задовольнив запит про повторний розгляд справи у зв’язку з процедурними порушеннями.
Мубарак став першим скинутим арабським лідером, який був засуджений на території власної країни.
Нагадаємо, в результаті революції в Єгипті, яка стала одним з ключових елементів “арабської весни”, Хосні Мубарак був змушений 11 лютого 2011 піти у відставку. У результаті зіткнень з поліцією і армією загинули 846 демонстрантів, близько 6,5 тис. людей отримали поранення.
Наступник Мубарака Мохаммед Мурсі, зміщений з поста глави держави в липні ц.р., також перебуває під слідством. За версією звинувачення, Мурсі вступив у змову з екстремістами, щоб їх агенти організували штурм в’язниці “Ваді ель Натрун”, в якій знаходилися практично всі лідери “Братів-мусульман”.
Примітно, що штурм в’язниці став однією з ключових подій єгипетської революції, в результаті якої був повалений режим Мубарака. До останнього часу всі учасники тих подій вважалися в Єгипті героями.
З 11 лютого 2011 Мубарак перебував під домашнім арештом у своїй резиденції на Червоному морі. Довічне покарання він відбував у в’язниці Тора під Каїром з червня 2012 р. У квітні того ж року почали надходити повідомлення про різке погіршення його здоров’я після допитів та оголошення вироку. Наприкінці червня 2012 р. стало відомо, що лікарі зафіксували клінічну смерть Мубарака.
Багаторічний правитель Єгипту пішов у відставку в лютому 2011 р. після масових акцій протесту, які привели до державного перевороту. На чолі арабської держави Мубарак стояв майже 30 років – з жовтня 1981 р. по лютий 2011 р.
Із липня 2013 року р. Єгипет накрила нова хвиля антиурядових акцій. 3 липня військові усунули від влади першого обраного президента Мухаммеда Мурсі і скасували дію Конституції. З тих пір державу трясуть все нові і нові зіткнення між армією і прибічниками руху “Брати-мусульмани”. Мурсі повторив долю свого попередника – він також знаходиться під вартою, хоч і керував державою набагато менше – всього рік.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас