498
Суд звільнив екс-президента Єгипту Хосні Мубарака
— Світ
Єгипетський суд ухвалив рішення звільнити колишнього Президента країни Хосні Мубарака. Це означає, що він може покинути місця позбавлення волі вже сьогодні.
Судова інстанція задовольнила відповідне клопотання адвоката екс-президента, передає телеканал Al Arabiya.
За наявною інформацією, протягом найближчих двох днів колишній диктатор буде звільнений з-під варти. Прокуратура не буде оскаржувати рішення суду.
Мубарак також проходить обвинуваченим у справі про вбивство демонстрантів під час повстання 2011 р., коли він був позбавлений своєї влади. Однак юридичних підстав для подальшого утримання під вартою екс-лідера країни немає, так як він відбув у місцях позбавлення волі максимально можливий термін досудового ув’язнення, що передбачається подібними звинуваченнями.
Раніше до суду надійшов запит про звільнення з-під варти колишнього Президента Мубарака. Днем раніше з Мубарака були зняті звинувачення у справі про корупцію і присвоєння ним і його синами коштів, виділених з бюджету на ремонт резиденцій глави держави.
Проти Мубарака було висунуто кілька пунктів звинувачення. У 2012 р. Мубарак вже був засуджений і йому присудили довічне ув’язнення, проте апеляційний суд задовольнив запит про повторний розгляд справи у зв’язку з процедурними порушеннями.
Мубарак став першим скинутим арабським лідером, який був засуджений на території власної країни.
Нагадаємо, в результаті революції в Єгипті, яка стала одним з ключових елементів “арабської весни”, Хосні Мубарак був змушений 11 лютого 2011 піти у відставку. У результаті зіткнень з поліцією і армією загинули 846 демонстрантів, близько 6,5 тис. людей отримали поранення.
Наступник Мубарака Мохаммед Мурсі, зміщений з поста глави держави в липні ц.р., також перебуває під слідством. За версією звинувачення, Мурсі вступив у змову з екстремістами, щоб їх агенти організували штурм в’язниці “Ваді ель Натрун”, в якій знаходилися практично всі лідери “Братів-мусульман”.
Примітно, що штурм в’язниці став однією з ключових подій єгипетської революції, в результаті якої був повалений режим Мубарака. До останнього часу всі учасники тих подій вважалися в Єгипті героями.
З 11 лютого 2011 Мубарак перебував під домашнім арештом у своїй резиденції на Червоному морі. Довічне покарання він відбував у в’язниці Тора під Каїром з червня 2012 р. У квітні того ж року почали надходити повідомлення про різке погіршення його здоров’я після допитів та оголошення вироку. Наприкінці червня 2012 р. стало відомо, що лікарі зафіксували клінічну смерть Мубарака.
Багаторічний правитель Єгипту пішов у відставку в лютому 2011 р. після масових акцій протесту, які привели до державного перевороту. На чолі арабської держави Мубарак стояв майже 30 років – з жовтня 1981 р. по лютий 2011 р.
Із липня 2013 року р. Єгипет накрила нова хвиля антиурядових акцій. 3 липня військові усунули від влади першого обраного президента Мухаммеда Мурсі і скасували дію Конституції. З тих пір державу трясуть все нові і нові зіткнення між армією і прибічниками руху “Брати-мусульмани”. Мурсі повторив долю свого попередника – він також знаходиться під вартою, хоч і керував державою набагато менше – всього рік.
За матеріалами: МIА Рейтер
Поділитися новиною