Передумов для суттєвого падіння ставок на покупку нових авто немає - експерт


Передумов для суттєвого падіння ставок на покупку нових авто немає - експерт

Ефективна ставка за кредитами на придбання нового авто в гривні “Індекс КредитМаркет автомобільний” виріс до 44,07% річних станом на 25 липня 2013 року. Раніше, за даними на 11 червня, індекс становив 44,03%, повідомили в компанії.

“Три банки, які входять в індексний кошик “Індексу КредитМаркет автомобільний”, – Укрсоцбанк, Приватбанк і Правекс Банк – незначно збільшили річні ставки за автокредитами. Російський Стандарт припинив видачу автокредитів. Водночас, Кредобанк дещо знизив номінальну ставку, а Правекс Банк обнулив разову комісію за видачу кредиту”, – коментує показники директор з продажів “КредитМаркет” Денис Раковський.

За його словами, з 9 квітня і до кінця травня 2013 року “Індекс КредитМаркет автомобільний” дорівнював 42,58% – це був мінімум за період з серпня 2012 року. Однак наприкінці травня індекс виріс до 42,86%. А на початку червня повернувся до березневого рівня – 44,03%.

“Банки тестують ринок, намацуючи оптимальну вартість автокредитів в умовах зниження попиту на автомобілі і стабільно високої ціни ресурсів. Уповільнення динамік і падіння кредитних ставок наприкінці весни, яке змінилося періодом стабілізації з подальшим незначним зростанням річних ставок у липні, в окремо взятих гравців, пов’язані з зменшенням попиту, викликаного введенням мит на іномарки, а також зниженням ділової активності у період відпусток”, – зазначив директор з продажів “КредитМаркет”.

При цьому він зазначив, що в разі зниження депозитних ставок можна розраховувати на зниження по автокредитах у межах не більше 1-1,5% річних. Разом з тим, передумов для істотного падіння ставок на покупку нових авто немає.

У компанії не прогнозують істотної зміни “Індексу КредитМаркет автомобільного” протягом серпня. До початку осені очікується стабілізація рівня ставок і їх наступне сезонне зростання.

“Індекс КредитМаркет” – група українських індикаторів, що відображають середню ефективну ставку за різними видами кредитів для фізичних осіб. Індекси розраховуються раз на два тижні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua