Місто Хабаровськ у РФ готується до масової евакуації - рівень води в Амурі досяг 688 см — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Місто Хабаровськ у РФ готується до масової евакуації - рівень води в Амурі досяг 688 см

Світ
1795
Влада Хабаровська заявили, що у разі, якщо прогнози гідрологів виявляться вірні і рівень води в Амурі підніметься до 780 сантиметрів, з міста розпочнеться масова евакуація. Про це в середу, 21 серпня, повідомляє мер Хабаровська Олександр Соколов.
За його словами, при такому рівні води евакуації уникнути вже не вдасться. Її план вже підготовлений, додав мер. На даний момент рівень води в Амурі досяг 688 сантиметрів при тому, що небезпечною вважається вже відмітка в 600 сантиметрів. Соколов зазначив, що при підвищенні рівня води ще на один метр затоплення загрожує декільком життєво важливим об’єктам у низинних частинах міста.
Зараз вже почалася евакуація жителів з селищ Червона Річка і Уссурійський під Хабаровськом. Там рівень води вже досяг 715 сантиметрів. При цьому з Уссурійського близько 100 осіб евакуюватися відмовилися. Централізована подача електрики в селище припинена, проте там встановили дизельні генератори.
У самому Хабаровську підтоплено майже 300 будинків, у тому числі 14 багатоквартирних. У ході боротьби з повінню в місті звели майже десять кілометрів захисних дамб. Загальний збиток від паводку на території краю оцінюється більш ніж в два мільярди рублів, в зоні затоплення знаходяться близько 40 тисяч осіб.
Ще 18 серпня рівень води в Амурі в районі Хабаровська перевищив історичний максимум в 642 сантиметри, що протримався з 1897 року. Очікується, що пік паводку в краї припаде на 24-28 серпня. За прогнозами гідрологів, рівень води в цей період може піднятися до 730-780 сантиметрів.
Повінь на Далекому Сході почалася в кінці липня. Найбільшою мірою від неї постраждало Приамур’я, до якого крім Хабаровського краю належить Амурська область. В останній, втім, пік паводку вже пройдений. Крім того, повінь торкнулася Магаданської та Єврейської автономних областей. Один тільки збиток сільському господарству Мінсільгосп РФ оцінює майже в дев’ять мільярдів рублів.
За матеріалами:
Інтерфакс
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас