Через торгівельну війну сільське господарство України може щодня втрачати 5,5 млн. доларів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через торгівельну війну сільське господарство України може щодня втрачати 5,5 млн. доларів

Аграрний ринок
411
У 2012 році український експорт сільськогосподарської продукції до Російської Федерації склав 1,99 млрд. доларів США, що становить 11% усього українського експорту сільськогосподарської продукції. Виходячи з річного обсягу, кожного дня Україна в середньому постачає до Росії сільгосппродукції на 5,5 млн. доларів США.
Найбільші обсяги експорту до Російської Федерації торік мали сільськогосподарські товари з високою доданою вартістю – шоколад, сири, хлібобулочні вироби, свинина, плодові та овочеві соки. Ці продукти склали понад половину сільськогосподарського експорту до Росії та забезпечили близько 1 млрд. доларів США валютної виручки.
Практично не зменшились обсяги експорту до Росії і в цьому році. За сім місяців 2013 року Україна вже експортувала до північного сусіда сільськогосподарської продукції на суму 1067,4 млн. доларів США. При цьому структура експорту майже не зазнала змін.
«Сума збитків при блокуванні імпорту української продукції в РФ може бути досить великою, оскільки окрім втрат самої продукції, виникнення заборгованості перед замовниками, штрафних санкцій і пені за контрактами та інших прямих втрат, які понесуть виробники, вони будуть змушені скоротити виробництво, відповідно зросте рівень безробіття, зменшиться ВВП, сальдо зовнішньої торгівлі та зменшаться надходження до бюджету», – пояснює експерт аграрних ринків УКАБ Ігор Остапчук.
В УКАБ сподіваються, що зусилля уряду щодо відновлення повноцінного експорту продукції до Росії дадуть позитивний результат, що дозволить уникнути суттєвих втрат.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас