Прихильників незалежності України стало більше у півтора рази за останні два роки - соціологи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Прихильників незалежності України стало більше у півтора рази за останні два роки - соціологи

393
Кількість прихильників незалежності України за останні два роки зросла в півтора рази, констатують соціологи.
Тижневик наводить у суботу дані соцопитування, яке провели Український інститут соціальних досліджень ім. О.Яременка спільно з Центром “Соціальний моніторинг” – якби референдум про незалежність України проводився в 2013 році, за неї проголосував би 61% громадян.
Як повідомила голова правління Українського інституту соцдосліджень Ольга Балакірєва, в 2001 році за незалежність проголосували б 56% населення, а проти – 28%. Решта респондентів вагалися з відповіддю.
У 2011 році, коли відзначали 20-річчя незалежності, тих, хто голосував би проти незалежності, виявилося, як і раніше, 28%, а тих, хто проголосував би за незалежність, – значно менше, ніж у 2001 році, навіть менше половини опитаних – 47 , і дуже багато було тих, хто не визначився. У 2013 році напередодні чергової річниці незалежності за неї проголосував би 61 населення – це значно більше, ніж у 2001 році і майже в 1,5 рази більше, ніж два роки тому.
“Характерно, що опитування проводилося серед громадян у віці з 18 років, і для частини молодих людей альтернативи незалежності немає, оскільки вони народилися вже в незалежній країні, тому для них це питання звучить як не до кінця зрозуміле”, – зазначила О.Балакірєва.
Не підтримує незалежність 21% опитаних. Близько 18% тих, хто вагається або взагалі не голосували б на такому референдумі – це пасивна частина соціуму, яка вважає, що в країні і без них вирішаться всі питання, підкреслила соціолог.
Чим вищий рівень освіти, тим більша у людей готовність підтримати незалежність України. Серед тих, хто має не тільки вищу освіту, а й вчений ступінь, показник такої підтримки – 86%. Що стосується матеріального становища людей, залежність тут – так само однозначна, як і за рівнем освіти: чим вище у людей матеріальне становище, тим більшою мірою вони підтримують незалежність.
“Висновок очевидний: чим комфортніше живеться людям в країні, тим більшою мірою вони готові підтримати країну як таку, а також формування держави. І цей висновок підтверджується нашим аналізом: ми ставили людям питання, наскільки вони зацікавлені будувати долю з Україною, жити в цій країні, розвивати її – чи вони все-таки хотіли б переїхати в іншу. У людей, які відповіли, що хотіли б виїхати з країни, рівень підтримки незалежності України дещо нижчий, хоча і становить 51%. Серед тих, хто стверджує, що не виїжджав б з країни, на підтримку її незалежності виступили 64%”, – констатувала О.Балакірєва.
У процесі дослідження було опитано 2008 респондентів, що мешкають в усіх областях України, включаючи м. Київ та АР Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас