У 2013-му приплив іноземних інвестицій в економіку України може не досягти навіть $4 млрд - експерти


У 2013-му приплив іноземних інвестицій в економіку України може не досягти навіть $4 млрд - експерти

Приплив прямих іноземних інвестицій в економіку України за підсумками 2013-го може не перевищити $4 млрд, вважають аналітики низки інвестиційних компаній.

Таким чином, цей показник виявиться менше результатів 2012-го ($6,013 млрд) і 2011-го ($6,480 млрд), а крім того, він не досягне заявленого експертами на початку 2013 року прогнозного показника в $5 млрд.

Експерти вважають причинами зниження інвестиційної активності економічні проблеми Кіпру – найбільшого інвестора України, а також внутрішню стагнацію економіки країни.

Так, керуючий партнер ІК Capital Times Ерік Найман зазначив: “Приплив іноземних інвестицій очікується в поточному році на рівні 4 млрд”. Оцінюючи поточну ситуацію з інвестиційною активністю, він сказав: “За даними про прямі іноземні інвестиції я більше орієнтуюся на дані НБУ. А вони показують скорочення даного показника в першому півріччі до 1,9 млрд дол. проти 2,8 млрд дол. в аналогічному періоді минулого року. Цьому сприяли проблеми на Кіпрі і стагнація української економіки”.

Аналітик ІК Альтана Капітал Яна Лаврик зазначила, що зниження обсягу прямих іноземних інвестицій в Україну є результатом як несприятливого інвестклімату всередині країни, так і загальносвітових кризових явищ. “На нашу думку, у 2-му півріччі тенденція до зниження припливу іноземних інвестицій продовжиться”, – зазначив він.

Керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій підкреслив, що зниження прямих іноземних інвестицій є закономірним. “В умовах зарегульованої економіки та недостатньої захищеності приватної власності в країні відтік інвестицій виглядає цілком логічно. Тим більше, що якщо раніше в Україну “інвестували” олігархи, то на передвиборний період можна чекати, що і цей приплив змілів”, – вважає він.

На думку експерта, розраховувати на зростання інвестицій не доводиться. “На інвестиції розраховувати не варто. Також малоймовірно, що Україна зможе вийти на зовнішні ринки. Ми прогнозуємо, що дефіцит рахунку поточних операцій буде на рівні 8% ВВП на кінець року. Як у таких умовах буде розвиватися ситуація на валютному ринку, передбачити складно. Ми розглядаємо ймовірність шокового сценарію для гривні в другому півріччі (близько 20% девальвації) на рівні 50%”, – зазначив експерт.

Нагадаємо, що чистий приплив прямих іноземних інвестицій в Україну в січні-червні склав $224 млн. Варто зазначити, що в першому півріччі 2012-го року в економіку України іноземними інвесторами було вкладено $3,2242 млрд прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Таким чином, цей показник в річному порівнянні скоротився більш ніж у 14 разів. На 1 липня 2013 р. обсяг прямих іноземних інвестицій, що надійшли в економіку України з початку інвестування, склав 55,318 млрд долл дол. Кошти надходили з 138 країн світу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування