Через протистояння в Єгипті дорожчає нафта — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через протистояння в Єгипті дорожчає нафта

Енергетика
337
На тлі вибухонебезпечної ситуації в Єгипті у світових цінах на нафту відзначено зростання премії за геополітичні ризики. Нестабільність в Єгипті продовжує надавати помітний вплив на нафтові ціни.
Ряд експертів вважають, що протистояння між противниками Президента Мурсі, армією Єгипту і прихильниками руху “Брати-мусульмани” вже перейшло в стадію громадянської війни.
У країні продовжує діяти надзвичайний стан. При цьому сутички між армією і прибічниками руху “Брати-мусульмани” посилюються. За останніми оцінками, число жертв при розгоні одного з наметових таборів “Братів-мусульман” в Каїрі склало 525 чоловік.
У русі вже заявили, що хочуть повалити тимчасовий уряд, який підтримує армія. Прихильники колишнього Президента Мурсі закидали пляшками з “коктейлями Молотова” ряд будівель адміністрації провінції Гіза в передмісті Каїра. Були відзначені повідомлення про блокування кільцевої дороги навколо Єгипту.
Ця нестабільна ситуація призвела до зростання побоювань на світовому ринку нафти з приводу стабільності постачань нафти через Суецький канал. Правда, джерела в галузі морських вантажоперевезень повідомили, що Суецький канал і порти Єгипту працюють в нормальному режимі. Гравці також відзначають, що повномасштабна громадянська війна в Єгипті може призвести до загострення напруженості на всьому Близькосхідному регіоні.
За ф’ючерсними контрактами на нафту марки Brent з постачанням у вересні, які закінчилися в четвер, були відзначені рівні вище 111 дол за барель. Ціни по ф’ючерсах з постачанням в жовтні підійшли впритул до позначки в 110 дол за барель.
Ціни на Brent зросли до своїх максимальних значень з лютого 2013 р. За WTI було відзначено рух котирувань впритул до максимальних значень з кінця квітня 2011 р. Котирування нафти марки WTI з поставкою в жовтні наблизилися до позначки 107 дол за барель.
Ще один фактор, який надає підтримку нафтовим цінам, – це новини про помітне зниження пропозиції нафти на світові ринки з боку Лівії та Іраку.
За повідомленнями лівійської влади, рівень видобутку в країні впав до позначки 600 тис. барелів на день (менше половини від середньорічного рівня видобутку в 1,3 млн барелів на день в 2012 р.).
При цьому основні нафтові термінали Лівії, Ес-Сідер і Рас-Лануф, з пропускною здатністю в 600 тис. барелів на день залишаються закритими.
Поставки нафти з Іраку у вересні знизяться на 500 тис. барелів через початок техобслуговування на одному з найбільших нафтових терміналів країни в порту Басра.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас