Росія пояснила, чому блокує український експорт - жодної політики в цьому немає — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія пояснила, чому блокує український експорт - жодної політики в цьому немає

Світ
8863
Труднощі проходження українськими товарами російської митниці в багато чому викликані просто бюрократією. Про це заявив глава комітету Держдуми Росії у справах СНД Леонід Слуцький.
За його словами, труднощі пов’язані з тим, що Україна не входить до Митного союзу. Слуцький запевнив, що жодної політики в цьому немає, і всі проблеми вирішаться найближчим часом.
Інше джерело, знайоме з ситуацією, також повідомило, що на кордоні вантажі українських імпортерів проходять через тотальний огляд. При цьому він заперечує існування списку “ризикових” імпортерів.
Офіційно у Федеральній митній службі Росії відмовилися коментувати інформацію про блокування всього українського імпорту в Росію.
При цьому українські імпортери підтверджують проблеми на кордоні з боку Росії у зв’язку з введенням нових вимог.
Зокрема, інформацію про проблеми у українських імпортерів підтвердила PR-директор компанії Global Spirits (володіє брендом “Хортиця”) Світлана Одинцова.
“Призупинений весь імпорт, будь то цукерки або алкоголь”, – заявила вона.
На митних постах “Брянський” і “Алабінський” у компанії знаходяться шість фур з лікеро-горілчаною продукцією. Автомобілі пройшли кордон і перебувають у російському сегменті поста в очікуванні митного очищення документів, зазначила Одинцова. Причиною зупинки імпорту вона назвала нові вимоги до пакету документів, які імпортери поки не отримали.
Нагадаємо, митна служба Російської Федерації з 14 серпня 2013 включила до переліку “ризикових” всіх без винятку українських імпортерів. Ці дії російської сторони фактично заблокували на невизначений час постачання товарів з України.
Втрати України від вищевказаних дій російської митниці в наступні шість місяців можуть досягти $ 2-2,5 млрд, говорять у Федерації роботодавців України (ФРУ).
ФРУ вже звернулася з листом до прем’єр-міністра Миколи Азарова з проханням якомога швидше допомогти вирішенню на міжурядовому рівні проблем, які почали виникати в українських підприємств-експортерів на російській митниці.
Нагадаємо, 29 липня голова Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що Російська санітарна служба ввела заборону на постачання в країну продукції “Рошен”. Зокрема, за словами Онищенко, в молочному шоколаді був виявлений бензапірен – речовина першого класу небезпеки.
Переговори з питання “Рошена” відбудуться у п’ятницю, 16 серпня. У них візьме участь міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас