США недоотримали від IT-корпорацій податків з $2 трлн - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

США недоотримали від IT-корпорацій податків з $2 трлн - ЗМІ

Технології&Авто
840
Інформаційне агентство Bloomberg нарахувало $2 трлн грошових коштів американських IT-корпорацій, що зберігаються в офшорних зонах.
Коли мова заходить про податкові ставки (болісна тема для американських компаній, які тримають трильйони доларів прибутку за кордоном), найбільш активними в цьому питанні стають Apple і Cisco Systems.
Це відбувається тому, що керівники цих корпорацій Тім Кук і Джон Чамберс наполегливіше від інших лобіюють в уряді США ініціативу щодо зниження податкової ставки, яка зараз знаходиться на рівні 35%, для ввезення грошових коштів у країну.
Проте Apple і Cisco не перші за обсягами коштів, що зберігаються за кордоном. За розрахунками інформаційного агентства Bloomberg, які спиралися на дані S&P 500, лідерами в цій сфері виявилися Microsoft і IBM.
У відповідності з документами компаній прибуток Microsoft і IBM від діяльності за межами США, з якого не були виплачені податки в американську казну, в 2012 р. склав $76,4 млрд і $44,4 млрд відповідно. Слідом за ними з невеликим відривом йдуть Cisco з $41,3 млрд і Apple з $40,4 млрд.
Вважається, що американські корпорації мають понад $2 трлн офшорних доходів, з яких не виплачено податкові відрахування в казну США. Компанії спускають гроші за кордоном, щоб знизити податкову ставку, або знаходять способи провозити їх додому в безподатковому режимі, наприклад за допомогою поглинань.
Найбільша проблема в питанні тимчасового звільнення корпорацій від податків полягає в тому, що така спроба вже була зроблена в 2004 р., але тоді ці заходи лише підштовхнули компанії до думки про те, що необхідно збирати зарубіжні кошти в очікуванні нової податкової перерви.
Джон Чамберс може найближчим часом знову порушити питання про податкові пільги у зв’язку з прийдешнім звітом про фінансовий стан Cisco Systems. У минулому він говорив, що більш ніж з 60%-ю вірогідністю результат переговорів буде позитивним.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас