Суд США засудив українського хакера до тюремного ув'язнення на строк до 40 років — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Суд США засудив українського хакера до тюремного ув'язнення на строк до 40 років

Кримінал
1014
Суд у США засудив 27-річного киянина Єгора Шевельова, обвинуваченого в участі в “кіберзлочинному угрупованні Western Express”, до позбавлення волі строком від 13 років 4 місяців до 40 років.
“За американськими законами це означає, що після закінчення мінімального терміну в’язень може клопотати про дострокове звільнення, але це прохання можуть не задовольнити, змусивши відсидіти максимальний термін”, – зазначає видання.
При цьому Шевельов знаходиться під арештом вже понад 5 років. Заарештовано він був у травні 2008 року в Греції, де проводив свою відпустку.
Як повідомляє видання, батько Шевельова, український вчений Анатолій Шевельов, в 2009 році дав прес-конференцію, на якій стверджував, що арешт сина – це помста йому самому. За його словами, він з 1993 року трудився над створенням бази даних, в якій містилися 800 тис. досліджень про вплив Чорнобильської катастрофи на здоров’я людини і в 1996-1997рр отримував пропозиції від офіційних представників Держдепартаменту США продовжити свою роботу в Америці, але відмовився.
“За версією спецслужб Америки, торгувати краденими номерами карт син почав в 14 років, заробивши тоді ж свої перші два мільйони. Я знаю, що насправді тоді підозрювали і підозрюють зараз мене… Сина засудили на 40 років в’язниці без єдиного прямого доказу провини, на підставі одної лише електронної адреси. Штати люблять представляти Україну як розсадник піратства і хакерства “, – сказав Шевельов виданню.
За його словами, найняті в США адвокати подали апеляцію на рішення суду. Зараз Шевельова перевели у в’язницю суворого режиму, де у нього немає можливості зв’язатися з рідними.
У той же час американське правосуддя вважає провину українця доведеною – на підставі показань 50 свідків. Всього ж з 17 обвинувачених свою провину визнали 11 осіб.
За твердженням батька, Шевельов не визнав провини – цієї позиції він дотримувався з початку звинувачення і до суду.
Як повідомлялося, прокуратура Манхеттена оповістила останні вироки у справі про торгівлю номерами крадених кредитних карт і супутніми особистими даними, в якій так чи інакше були задіяні 17 чоловік з різних країн, у тому числі України і Росії. За даними прокуратури, яка розслідувала цю справу 8 років, в цілому члени угруповання продали номери більше 95 тис. крадених кредиток. Сукупний збиток постраждалих перевищив $ 5 млн.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас