Між Японією і Північною Кореєю розгорається територіальний спір - за острів Токто — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Між Японією і Північною Кореєю розгорається територіальний спір - за острів Токто

Світ
794
Японія повинна відмовитися від необгрунтованих домагань на острови Токто, які є “невід’ємною частиною корейської території”
Відповідна вимога, що міститься в повідомленні інформаційного агентства ЦТАК, з’явилася у зв’язку з опублікованими недавно в Японії опитуванням громадської думки. Як показали його результати, які в Пхеньяні назвали “абсурдними”, більшість опитаних вважають ці острови японською територією.
Такі результати “підтверджують агресивний характер політики Японії, що висуває незаконні територіальні домагання сусіднім країнам”, підкреслює ЦТАК.
Таким чином, відзначає агентство, у Токіо намагаються виправдати агресивне минуле своєї країни і “виховати підростаюче покоління в дусі мілітаризму”. У повідомленні говориться, що японські консервативні сили прагнуть підготувати грунт “до ще одного японського вторгнення на Корейський півострів і інші азійські регіони”.
Острови Токто – це група невеликих островів загальною площею 0,188 кв км, розташованих на схід від Корейського півострова. Ці безлюдні скелясті території стали предметом міжнародного спору після 1945 року, коли Корея була звільнена Радянською Армією від японського колоніального панування. Зараз острови контролюються збройними силами Південної Кореї.
Токіо стверджує, що Сеул незаконно окупував ці території, включені до складу Японської імперії в 1905 році. У Пхеньяні і Сеулі, у свою чергу, заявляють, що ці території завжди входили до складу Корейської держави.
Напередодні майбутнього національного свята 15 серпня – 68-ї річниці визволення Кореї від японської окупації, преса КНДР розгорнула активну пропагандистську кампанію проти уряду Японії.
Пхеньян критикує Токіо з усіх напрямків – за відродження мілітаризму, територіальні претензії, спотворення історії та небажання виплатити компенсацію за злочини, вчинені в період колоніального правління в Кореї в 1910-1945 роках. Між Пхеньяном і Токіо немає дипломатичних відносин, відсутні торговельні та транспортні зв’язки. У Японії діє великий пакет санкцій проти КНДР, введених у зв’язку з ядерними випробуваннями і ракетними пусками. Порти Японії закриті для судів під прапором КНДР.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас