Естонія обігнала Росію за зростанням ВВП — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Естонія обігнала Росію за зростанням ВВП

Світ
353
ВВП Естонії в другому кварталі виріс на 1,3 відсотка в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляється в прес-релізі статистичного відомства прибалтійської країни. Поквартальне зростання з урахуванням сезонного фактора склало 0,1 відсотка.
Основний внесок в економічне зростання внесло збільшення додаткової вартості у сферах виробництва електронних і оптичних пристроїв. У той же час в секторах вантажоперевезень, переробки відходів і сільського господарства додаткова вартість знизилася.
Минулого тижня стало відомо, що ВВП Росії в річному численні збільшилося у другому кварталі на 1,2 відсотка. Таким чином, Естонія, що останні півтора року поступалася Росії в темпах зростання економіки, знову наздогнала її. У першому кварталі ВВП Естонії додав 1,1 відсотка.
У 2010-2011 році ВВП Естонії також зростав швидше російського, але це було пов’язано в першу чергу з відновленням економіки після глобальної фінансової кризи, яка в прибалтійській країні виявилася більш глибокою.
Естонський Мінфін прогнозує, що за підсумками року буде зафіксовано зростання в 3 відсотки. При цьому очікується, що наступного року він прискориться до 3,6 відсотка. Для порівняння, Мінекономрозвитку РФ розраховує на те, що економіка в поточному році зросте на 3 відсотки.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас