Експерти погіршили оцінки зростання ВВП України в 2014 році на 1%


Експерти погіршили оцінки зростання ВВП України в 2014 році на 1%

Експерти в рамках консенсус-прогнозу в серпні погіршили прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2014 році на 1 процентний пункт порівняно з квітневими оцінками – до 2,3%, повідомляється на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ ) України, під егідою якого був складений консенсус-прогноз.

“Консенсусна оцінка темпів приросту реального ВВП в 2014 році становить 2,3%… Усереднене значення зростання споживчих цін (грудень до грудня) прогнозується на рівні 5,5% (варіація значення від 3,4% до 9,3%), цін промислового виробництва – 7,7% (показник варіює від 4,1% до 12%) проти очікуваних на поточний рік 3,8% зростання споживчих цін і 6,7% – цін виробників промислової продукції”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, консенсусна оцінка по зростанню економіки України в середньому в 2015-2016 роках становить 4,3%, але розбіжність між мінімальним і максимальним значенням – 2,5 п.п., від 3% до 5,5%.

Разом з тим МЕРТ поки утримується від оприлюднення даних консенсус-прогнозу в стандартній формі, зокрема, не розкривається інформація про прогнози динаміки ВВП в поточному році.

Як повідомлялося, проект основних напрямів бюджетної політики на 2014 рік (бюджетної резолюції), внесений Кабміном навесні поточного року до парламенту, був побудований на прогнозі зростання реального ВВП 3% при інфляції 8,3%.

Чинним прогнозом уряду передбачається зростання ВВП в 2013 році на 2,5-3,4% при інфляції 4,8-6,1%. Однак, за даними Держстату, ВВП України в другому кварталі 2013 року знизився на 1,1% порівняно з другим кварталом 2012 року, що відповідає темпам падіння в I кварталі цього року. При цьому інфляція в січні-липні 2013 року склала лише 0,1%.

Згідно з прогнозом Міжнародного валютного фонду (МВФ), зростання ВВП України в 2013 році буде на нульовому рівні, а в 2014 році – 2,8%, за оцінками Світового банку – 1% і 3% відповідно.

Серпневий консенсус-прогноз розрахований на базі матеріалів, наданих експертами МЕРТ, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Науково-дослідного економічного інституту, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту еволюційної економіки, Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва, Федерації роботодавців України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представництва Міжнародного валютного фонду в Україні, Міжнародного центру перспективних досліджень, Компанії CASE Україна, Райффайзен Банку Аваль, The Bleyzer Foundation і Dragon Capital.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua