Великобританія наростила експорт до рекорду — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Великобританія наростила експорт до рекорду

Світ
498
За підсумками другого кварталу поточного року обсяг експорту Великобританії зріс майже на 5% і досяг 78,4 млрд фунтів стерлінгів ($ 122 млрд) – максимального рівня за весь час збору даних, тобто з 1998 року.
Інформагентство зазначає, що країна також збільшила експорт на 4,9% у червні, що дозволило їй скоротити дефіцит зовнішньоторговельного балансу більше, ніж очікував ринок.
Також стало відомо, що негативне сальдо торгового балансу країни в червні впало до 8,08 млрд фунтів з переглянутих 8,67 млрд фунтів за травень. Експерти, опитані Bloomberg, очікували скорочення до 8,35 млрд фунтів з раніше оголошеного травневого рівня в 8,49 млрд. фунтів.
За квітень-червень дефіцит торгового балансу скоротився до 24,9 млрд фунтів з 26,5 млрд фунтів в першому кварталі. Експорт у країни за межами Євросоюзу підскочив на 7,5% і вперше в історії перевищив 40 млрд фунтів. Постачання в країни ЄС зросли на 2,3% в минулому кварталі, хоча продажі товарів до Німеччини впали на 7,9%.
Економіка Великобританії останні місяці демонструє ознаки активного відновлення: у липні зросли індекси ділової активності в переробній промисловості, сфері послуг і будівництві.
Зазначимо, що Великобританія – третя за величиною економіка ЄС. Першою є Німеччина, а другою – Франція.
Нагадаємо, ВВП Великобританії в четвертому кварталі 2012 року, згідно з другою оцінкою, знизився на 0,3% по відношенню до третього кварталу минулого року, як і повідомлялося спочатку. Такі дані розповсюдило Національне бюро статистики країни. Аналітики прогнозували скорочення даного показника на 0,3%.
У річному численні ВВП Великобританії в четвертому кварталі минулого року, за переглянутими даними, підвищився на 0,3%, тоді як раніше повідомлялося про незмінність показника.
Крім вищесказаного звернемо увагу на загальний стан економіки ЄС. Підкреслимо, що зараз Євросоюз знаходиться у найдовшій рецесії з моменту свого заснування в 1999 році. П’ять держав-членів союзу були змушені звернутися за міжнародною кредитною підтримкою. Нинішня рецесія є другою за останні чотири роки. За прогнозом ЄЦБ, економіка ЄС в 2013 році скоротиться на 0,6%.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас