Вища освіта на удачу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вища освіта на удачу

Особисті фінанси
1824
Інвестиції у вищу освіту виправдовують себе. Доля випускників німецьких вузів стала предметом 10-річного дослідження. Його результати порадують багатьох.
Як скоро окупаються витрачені на навчання у вузі час і кошти? Чи допомагає диплом знайти своє “місце під сонцем”? Незалежно від країни, ці питання хвилюють кожного, хто замислюється про отримання вищої освіти або вже є студентом. Результати опитування, проведеного вченими німецького дослідницького агентства Hochschul-Informations-System (HIS), багатьох обнадіюють. На прикладі 4700 німецьких випускників вони вирішили дізнатися, як склалася доля тих, хто здобув освіту в 2000-2001 роках.
Рідкісні фахівці
Дослідження проводилося в три етапи: після одного, п’яти і десяти років після закінчення вузу. Оприлюднені в результаті цифри показують, що в більшості випадків у молодих фахівців все складається успішно. 89 відсотків учасників опитування не даремно відучилися встановлений термін і працюють з повною зайнятістю. І лише 1 відсоток респондентів поки так і не змогли працевлаштуватися за фахом.
Такий успіх людей з вищою освітою керівник проекту Коля Брідіс (Kolja Briedis) пов’язує з популярністю дуальної системи професійного навчання: “Порівняно з числом тих, хто отримує профосвіту, у Німеччині все ще не так багато людей, які закінчують вузи. Тому вони затребувані”. Інша причина криється до демографії: у зв’язку зі старінням населення на німецький ринок праці надходить не так вже й багато молодих фахівців.
Опитування продемонструвало, що на долю випускників не вплинули економічна криза і фінансові спади. Причиною тому, впевнений Коля Брідіс, є сильна економіка Німеччини. “Перший час людям не так легко знайти роботу, але якщо вони її знайдуть, то вже ніяка криза не зможе сильно вплинути на їх ситуацію”, – прокоментував дослідник в інтерв’ю DW.
Після випускного вечора
Через десять років після закінчення університету в Німеччині можна вважатися досвідченим професіоналом і займати керівну посаду, але до цього моменту ще потрібно дожити. Перший рік з дня випуску буде “прискоренням” в плані кар’єри: тимчасові трудові договори та підробітку не минуть і німецьку молодь.
Те, наскільки швидко можна знайти роботу, залежить і від обраної спеціальності: одвічна проблема технарів і гуманітаріїв існує і в Німеччині. Найшвидше працевлаштовуються медики та інженери, брак яких зараз гостро відчувається. Набагато більше часу (від 12 до 20 місяців) на пошук підходящої посади витрачають представники соціальних і гуманітарних наук, і варто знати, що їхня праця буде менш оплачуваною.
Частка тих, хто вже протягом першого року потрапляє в штат, ледве перевищує третину опитаних. І тільки через кілька років більшість прощаються з тимчасовими підробітками.
Запорука успіху
Самі студенти не мають оптимізму з приводу успішного працевлаштування в перші роки. “Особливо важко знайти місце після бакалаврату, – ділиться досвідом студентка Дрезденської вищої школи технічних і економічних наук Сандра Меркель (Sandra Merkel). – Компанії чекають молодих фахівців, але з багатим досвідом роботи, а це парадокс”.
Для себе дівчина вирішила, що роботодавцям все-таки важливіше практична діяльність, а вища освіта буде приємним доповненням. Поряд з навчанням Сандра ходить на практику, тим самим забезпечуючи собі плавний рух у світле майбутнє.
За проходження практики виступає і Лукас гроссе Кленне(Lukas große Klönne), головний редактор блогу на тему кар’єри онлайн-біржі праці для випускників Absolventa.de. Крім того, він радить вміти налагоджувати контакти, що може стати в нагоді будь-якому випускнику: “Будьте активними: вступайте до організацій, відвідуйте клуби, – закликає журналіст. – У Німеччині близько третини людей знаходять роботу через контакти, тому якщо ви відкриті і знаєте багато людей, то не важко дістати роботу мрії”.
Катерина Глібова
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас