МВФ: Німеччина - якір стабільності в ЄС, там буде значне економічне зростання — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ: Німеччина - якір стабільності в ЄС, там буде значне економічне зростання

Світ
368
Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує значне економічне зростання в Німеччині в 2014 році і називає країну “якорем стабільності” в Євросоюзі.
В останній доповіді МВФ про Німеччину, оприлюдненій у вівторок у Вашингтоні, зазначається низьке безробіття в країні на рівні 5,4% і стійкий експорт. У 2013 році МВФ чекає зростання німецького ВВП на 0,3%. Проте вже в наступному році підйом посилиться до 1,3%, що буде відповідати рівню потенційного зростання. Квітневий прогноз уряду ФРН передбачає підвищення на 0,5% цього року і на 1,6% – наступного.
Разом з тим експерти фонду закликають Німеччину не перестаратися з оздоровленням держбюджету, передає Deutsche Welle. МВФ вважає уповільнення зростання німецької економіки в результаті спроб скоротити дефіцит бюджету негативним явищем для єврозони.
МВФ закликав Німеччину докласти більше зусиль до усунення економічного дисбалансу. У своїй доповіді організація високо оцінила “помірне ослаблення податкової політики” ФРН, сприяє стимулюванню попиту на внутрішньому ринку. Проте, щоб уникнути фінансової нестабільності в єврозоні Німеччини, як ключовій країні валютного союзу, орієнтованої на зовнішній ринок, слід уникати кардинальних скорочень витрат при консолідації бюджету.
У доповіді, зокрема, йдеться, що “законодавство Німеччини закладає основу її ролі як якоря стабільності в єврозоні”. Однак на зростання німецької економіки помітно впливають і фінансові коливання, що відбуваються в інших країнах валютного блоку. Разом з тим, на думку експертів МВФ, Німеччина повинна проводити структурні реформи в більшому обсязі, щоб забезпечити тривалу економічну стабільність і високий рівень добробуту.
Крім іншого, МВФ висловлюється за встановлення високого рівня реальних заробітних плат у Німеччині. Як повідомляє агентство dpa, така міра допомогла б зміцнити попит на внутрішньому ринку і зробити економіку країни менш вразливою для зовнішніх потрясінь без загрози конкурентоспроможності. Автори доповіді підкреслюють, що “більш сильний і збалансований економічний ріст в Німеччині має вирішальне значення для поступового оздоровлення в єврозоні та подальшого глобального стрибка”.
За матеріалами:
Інтерфакс
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас