Fonterra відкликала всю продукцію, можливо, заражену ботулізмом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Fonterra відкликала всю продукцію, можливо, заражену ботулізмом

Світ
1666
Найбільша в Новій Зеландії молочна компанія Fonterra відкликала всю молочну продукцію, яка може бути заражена ботулізмом, повідомляє в середу агентство Франс Прес з посиланням на заяву глави компанії Тео Спірінгса (Theo Spierings).
“Все вилучено з ринку і знаходиться на складах, і тепер представляє маленьку або ніякої загрози для споживачів”, – зазначив Спірінгс.
 
Fonterra оголосила в суботу, що в деяких її продуктах можуть міститися бактерії, що викликають ботулізм. Росспоживнагляд ввів заборону на використання в РФ молокопродукції Fonterra, використовуваної для приготування дитячих сумішей. За даними Росспоживнагляду, більше 870 тонн продукції, в тому числі дитяче харчування і йогурти, які поставлялися в Австралію, Китай, Малайзію, В’єтнам, Таїланд, Гонконг і Саудівську Аравію, можуть бути заражені збудником ботулізму.
Як повідомляють ЗМІ, заява компанії сильно компрометує новозеландську молочну промисловість, продукція якої становить близько 95% експорту цієї країни. Компанія Fonterra, за обсягами виробництва займає четверте місце серед молочних компаній світу, раніше вже ставала учасницею скандалу із масовим отруєнням дітей. У 2008 році в Китаї в результаті отруєння дитячим харчуванням від компанії “Саньлу”, основним інвестором якої була Fonterra, загинуло шість грудних дітей, кілька десятків опинилися в лікарнях. Новозеландський концерн після цього випадку майже на 60% скоротив свою частку в “Саньлу”.
Як Fonterra вибачилася за скандал навколо її продукції
“Ми від усієї душі вибачаємося перед людьми, яких торкнулися ці події. Ми розуміємо, яке занепокоєння вони викликають у батьків. Вони мають право бути впевненими, що продукти безпечні”, – заявив на прес-конференції в Китаї глава компанії Тео Спірінгс (Theo Spierings). Він додав, що Fonterra намірена перевіряти всю продукцію, яка вирушає за межі Нової Зеландії. Спірінгс також спростував заяви новозеландського прем’єр-міністра, який звинуватив компанію в тому, що вона занадто пізно оголосила про потенційну загрозу.
Що таке ботулізм
Ботулізм – це важке токсикоінфекційне захворювання, що характеризується ураженням нервової системи. Тривалість періоду від моменту зараження до перших ознак хвороби (інкубаційний період) коливається від 2 годин до 10 діб, зазвичай 18-24 години. Хвороба починається раптово появою слабкості, частою повторною блювотою, запором, живіт нерідко роздутий. Температура тіла може підвищуватися незначно або залишатися нормальною. Через 3-4 години з’являється запаморочення, порушується зір: всі предмети хворий бачить як би в тумані; часто спостерігається двоїння в очах, розвивається косоокість. Хворі відчувають сухість у роті, спрагу; у них утруднюється ковтання їжі і навіть води; можливі розлади дихання. Іноді спостерігаються судоми. Смерть може наступити від паралічу серця або дихального центру.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас